Urologické oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně má k dispozici v rámci České republiky unikátní přístroj, který slouží k posílení ochablého pánevního svalstva. Primář urologie Jaroslav Hynčica uvedl, že ho lze použít i k odstranění sexuálních poruch.

Nový přístroj Biocon 2000 zatím žádná jiná česká nemocnice nemá. Zařízení mohou využívat například pacienti trpící inkontinencí, tedy neudržením moči. „Pacienti nemusejí podstupovat žádné předchozího vyšetření. Sezení doporučujeme dvakrát týdně, trvá 20 minut a maximálního efektu lze docílit osmi až 12 sezeními,“ řekl Hynčica.

Při výkonu sedí běžně oblečený pacient v křesle, do kterého po nastavení pulsují elektromagnetické vlny. Jejich sílu si člověk nastaví sám podle potřeby. Jde tedy o bezkontaktní metodu, bez elektrod, bez ostychu a námahy s dosažením vysokého efektu.

Využití přístroje zdravotní pojišťovny nehradí, takže zájemce za jedno sezení zaplatí 370 korun. Zařízení je v provozu každé úterý a ve čtvrtek od 7. do 9. hodin a poté od 12. do 15. hodin. Přístrojem disponuje nemocnice od začátku února a během této testovací doby už zařízení vyzkoušelo asi 10 pacientů.

Reklama