Děkujeme za další kalamitní příspěvek od čtenářky Ivety. Dal by se také nazvat: Za dobrotu na žebrotu.

V létě jsem byla na návštěvě u své tety. Bydlí ve staré chalupě, a jak už to někdy u starých chalup bývá, jsou kamenné, studené a vlhké. A v takových se občas daří plísni. Koupelna, s malým větracím kénkem je pro ně přímo ideálním stanovištěm. Nesnáším plísně a tahle mi obzvlášť vadila. Tetě možná také, ale boj s ní už pravděpodobně vzdala.

Převzala jsem tedy velení a promyslela protiplísňový útok.  Když nebyla doma, rozhodla jsem se, že ji mile překvapím a odpornou černotu v rohu koupelny zlikviduji. Zakoupila jsem Savo proti plísním, vyzbrojila jsem se gumovými rukavicemi, montérkami a přes ústa si uvázala šátek.

Plnou palbou vřed jsem prosytila zeď přípravkem. Plíseň ustupovala. Alespoň vizuálně. Ale i to bylo potěšující.

Jenomže v tom zápalu boje proti nepříteli jsem zapomněla na plastový koš se špinavým prádlem, který visel na vedlejší zdi. A v tom koši čekaly na první vyprání i moje fungl nové černé tepláčky.

Savo je prevít a žrout. Pochutnalo si sice na koupelnové plísni, ale jeho kapky se prodraly i skrz dírky koše a z mých tepláků udělaly dalmatina v negativu.

No jo, když se kácí les, občas lítají třísky.

Iveta

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

I plísně, vodní kámen, rez a podobná neřádstva nám dokážou pěkně otrávit život. Jak s nimi bojujete vy, milé ženy -in. Máte nějaký osvědčený návod, jak se jich zbavit? Jdete na ně chemií, nebo starými dobrými babskými recepty? Předejte nám své zkušenosti. Napište nám o svých bytových kalamitách. Že by se u vás žádná nenašla? Nevěřím.

Naše adresa je stále stejná a čeká na vaše příspěvky, rady, zkušenosti, ale i příhody s kalamitami spojenými.

redakce@zena-in.cz

 

Reklama