Každý profesionální kuchař ví, že kvalitní pánev je společně s noži nejdůležitějším vybavením kuchyně: s výbornou pánví dokážete u plotny divy. Značka Tefal představuje sérii pánví s novým povrchem Tefal Titanium Excellence. Ten garantuje nejen excelentní chuť pokrmů, které si na nich připravíte, ale zejména má excelentní trvanlivost – vydrží až 3x déle.  

Tefal

Povrch Tefal Titanium Excellence kombinuje nejlepší nepřilnavé vlastnosti se silou a odolností titanu. Je tvořen kombinací 6 dokonalých vrstev materiálu: na hliníkové tělo pánve navazuje tvrdá titanová fůzní báze pro ultra vysokou odolnost a trvanlivost, kterou posilují dvě vrstvy proti oděru a posílení trvanlivosti. Pánev kryje horní vrstva obohacená částicemi titanu a dvě finální krycí vrstvy, posilující nepřilnavost. Všechny vrstvy pánve garantují snadnou a především zdravou přípravu jídla, za použití minima tuku. Jídlo se nepřichytává, nevysušuje a připravovaný pokrm je přesně tak, jak má být.  

Tefal

Odborníci v laboratořích Tefal podrobili pánve pěti náročným klíčovým testům, které co nejvěrněji napodobily všechna možná zatížení vznikající běžným používáním. Zkoumaly se nepřilnavé vlastnosti povrchu, odolnost proti poškrábání kovovým kuchyňským náčiním, odolnost proti poškrábání při mytí a tepelnému zkroucení, ověřila se i odolnost rukojeti. Testy simulující pravidelné vaření zjistily, že nová generace pánví vydrží beze změny dlouhých 12 let intenzivního používání.

Tefal

Pánve mají výjimečně silné dno Induction s diskem z nerezové oceli, které zaručuje perfektní rozvod tepla pro všechny druhy sporáků: plyn, elektřina, sklokeramika i indukce. V pánvi je možné také zapékat pokrmy i v troubě, v teplotě do 175 °C.  

Tefal

Excelentní chuť zajistí nový, srozumitelnější a modernější indikátor teploty Thermo-Spot™. Jeho dvě dvoubarevné vrstvy jsou citlivé na teplo. V momentě, kdy získají jednolitou červenou barvu, lze začít vařit. Pánev totiž dosáhla ideální teploty okolo 180 °C. Thermo-Spot™ umožňuje dokonalé vaření ve 3 ohledech: zabarvení pokrmu, textura a chuť. Vaření při správné teplotě zabraňuje zbytečnému přepalování a vysoušení pokrmů, jídlo je chutnější a zdravější. Kontrola teploty navíc významně prodlužuje životnost pánve a kuchař má jistotu, že čištění po každém vaření bude doslova hračkou.

Tefal

Na podzimním trhu jsou k dispozici dvě modelové řady: Expertise, pánve excelentní kvality pro skutečné experty a TalentPro, určené labužníkům, kteří se rádi oddávají požitkům při vaření a vyhledávají výjimečnou kvalitu. Obě řady spojuje elegantní a praktický design černého nepřilnavého povrchu a ergonomické rukojeti s lesklou chromovanou částí. Všechny pánve jsou vyráběné ve Francii.  

Tefal

V řadě Expertise lze zakoupit pánve o průměrech 24, 28 a 30 cm, wok pánev a grilovací pánev. Řada TalentPro nabízí 6 pánví v rozměrech 21 až 32 cm, palačinkovou pánev, hlubokou pánev s poklicí, grilovací pánev a wok pánev.   

Tefal

Produkty řady Expertise lze pořídit od 999 Kč, TalentPro od 849 Kč. Nejpraktičtější pánev o průměru 28 cm stojí v řadě Expertise 1 199 Kč, v řadě TalentPro 1 149 Kč.

Tefal

Tefal