Neustále se rozšiřují zástupy těch, kteří se snaží do svého každodenního života zařadit více pohybu. Začínáme vnímat pozitivní vliv, který má sport na naše fyzické i duševní zdraví a mezi desítkami možných sportovních aktivit je běh bezpochyby jednou z nejdostupnějších a nejpřínosnějších disciplín.

623b2261b6a25obrazek.jpg

Jeden pohyb, mnoho benefitů
Běh posiluje náš kardiovaskulární systém a svaly, pomáhá udržovat zdravou hmotnost, odbourává stres a zlepšuje naši náladu. Je to zároveň ideální aktivita pro ty, kteří se sportem teprve začínají. Faktem je, že lidé, kteří se mu pravidelně věnují, jsou schopni měsíc od měsíce dělat pokroky a překonávat stále delší vzdálenosti a v rychlejším tempu. S rostoucí zdatností běžců se zvyšuje i jejich potřeba zavedení profesionálnějších, vědecky podložených tréninkových metod, které jim pomohou dosáhnout dalších zlepšení, a dokonce se účastnit běžeckých soutěží.

Nicméně kvůli chybějícímu profesionálnímu přístupu a odborného vedení tréninku je pro běžce náročné vyhodnotit svou výkonnost a vhodně koncipovat svůj tréninkový plán s ohledem na momentální kondici.

Správně nastavený tréninkový plán je základ
Jako odpověď na tyto problémy společnost Huawei představila hodinky Watch GT Runner, které poskytují hodnocení na základě tělesné zdatnosti. Zároveň nabízí mnohá doporučení ohledně intenzity a rozsahu tréninku, délky regenerace a řadu jiných užitečných poznatků. Díky přesnému vyhodnocení každého tréninku je jednodušší pro uživatele sledovat své pokroky a dokáží podle něj lépe přizpůsobit svůj budoucí tréninkový plán.

Hodnocení vlastních běžeckých dovedností může být obtížné, zejména když se dostanete na úroveň, kdy jsou pokroky viditelné pomaleji a jsou závislé i na drobných technických detailech. Je to zásadní milník, který může mimo jiné vést k poklesu motivace. Nyní je díky novým technologiím pro běžce snazší odborně analyzovat svůj trénink a povýšit jej na další úroveň.

Vsaďte na přesná data
Jak tedy Huawei Watch GT Runner měří údaje pro určení úrovně vašich schopností?  Vycházeje z hodnotícího systému sportovních výkonů Huawei TruSportTM, přidala společnost Huawei do hodinek Watch GT Runner novou metodu měření běžeckých schopností, která se nazývá Running Ability Index. Ten dokáže inteligentně vyhodnotit běžecké schopnosti uživatele na základě sledování klíčových ukazatelů, jako je tempo, tepová frekvence a uběhnutá vzdálenost. Systém běžci udělí jednu ze šesti známek od D do S+, což jim umožní pochopit a sledovat svůj pokrok v reálném čase.

Huawei Watch GT Runner vám poskytnou profesionální tréninkové poradenství, které usnadní volbu vhodného rozsahu a času tréninku a tím zlepší jeho výslednou kvalitu. Hodinky zároveň na základě dosavadních běžeckých údajů uživatele vypočítají tzv. míru vyčerpání a čas potřebný k regeneraci, než zase vyběhnete.
623b22773218eobrazek.jpg

Bez práce nejsou koláče
Smyslem tréninku je zlepšit své běžecké kvality. Pokud je však intenzita tréninku příliš nízká, běžci se nijak nevyvíjejí. Naopak, pokud je intenzita tréninku příliš vysoká, bude pro běžce náročné trénink zvládnout, a to může dokonce vést až ke zraněním.
Běh je tudíž činností, která vyžaduje plánování, a proto běžci potřebují určitou úroveň znalostí, aby si mohli trénink předem rozvrhnout.

Pokud se stane, že vypadnete ze své zavedené rutiny a netrénujete podle nastaveného plánu, může se stát, že pro vás bude návrat k jeho plnění velice náročný. Proto Huawei Watch GT Runner umí vyhodnotit vaši aktuální aktivitu a automaticky podle toho uzpůsobit tréninkový plán na příští týden. To maximálně zvýší jeho proveditelnost a zpříjemní váš zážitek z běhání.

Začněte běhat s Watch GT Runner
S pomalu začínající běžeckou sezónou bude bezpochyby přibývat nových nadšenců do běhání. Odborný tréninkový kouč ukrytý v hodinkách Huawei Watch GT Runner se pro mnohé z nich jistě stane spolehlivým pomocníkem v dosažení cílů co nejefektivnější cestou.

Huawei Watch GT Runner si může užít každý běžec s jakýmkoli chytrým telefonem se systémem iOS či Android. Stačí, aby si uživatel stáhl aplikaci Zdraví, a hned může využívat všechny nástroje pro sledování zdraví a kondice, včetně dynamicky přizpůsobovaného tréninkového plánu.

623b223178a84obrazek.jpg

Aktuální informace ze světa Huawei Consumer BG naleznete denně aktualizované na:

623b223c820a5obrazek.jpg