Dokážete si svůj život představit například bez automatické pračky nebo bez silonek? Ani bychom si neuvědomili, že tyto věci, které jsou tak přirozené pro moderní ženu, kdysi způsobily revoluci v životech našich maminek a babiček. Nový milník mezi těmito inovacemi bude představen v dubnu 2010 značkou Ariel. Nové gelové kapsle jsou při odstraňování skvrn 2x koncentrovanější než jiné tekuté prací prostředky Ariel. Gelové kapsle jsou malé a jejich skladování není náročné na prostor. Manipulace s nimi je proto velmi snadná.

Za poslední století se život žen postupně, ale zásadně změnil. Vystoupily ze své role žen v domácnosti, začaly pracovat, chodit do společnosti a uvědoměle formovat svůj život. Tato revoluce v životě žen byla doprovázena také novými předměty, které byly ve své době vítány jako převratné inovace a bez nichž by si nikdo nedokázal dnešní život představit. Ať už se jedná o předměty využívané pro práci v domácnosti, nebo v oblasti módy. Pojďme si udělat procházku časem a podívejme se na každodenní život ženy!

  • Elektrická pračkazena

Dnes již ani nepřemýšlíme nad tím, že zhruba před sto lety představovalo praní celodenní martyrium. Zlom přišel na počátku 20. století, kdy byla vynalezena první elektrická pračka. Elektrické pračky byly propagovány v novinách a diskutovalo se o nich již od roku 1904. První model znamenal pro ženy pouze malou pomoc, ale o několik desetiletí později se vylepšená verze rozšířila do všech domácností - alespoň v některých zemích. Dnes stačí jen zmáčknout tlačítko a automatická pračka udělá vše za nás.

  • Řasenka

Pravděpodobně každá žena má ve své kabelce jednu z těchto malých tubiček, aby si s její pomocí mohla kdykoliv vykouzlit krásné oči. Za přitažlivé řasy můžeme poděkovat T. L. Williamsovi, který řasenku vyrobil v roce 1913 smícháním černého uhelného prachu s bílou vazelínou. Tehdy ještě asi vůbec nikdo netušil, že tato bizarní směs bude jednou tajnou zbraní všech žen, kterým pomáhá vytvořit řasy pevnější, delší a plnější.

  • Moderní podprsenka

zenaKdyž si Mary Phelps Jacobová nechala v druhé dekádě 20. století patentovat svůj vynález, tedy první moderní podprsenku, spustila lavinu změn, které měly závratný vliv na vzhled žen a jejich styl oblékání. Zároveň ženy osvobodila od břemena nepohodlných korzetů. Z počátku byla podprsenka vnímána pouze jako funkční část oblečení, dnes je však praktickým i módním doplňkem každé ženy - svůdná, sportovní, téměř neviditelná, bez ramínek nebo variabilně upevňovaná. Ať už je jakákoliv, nachází se zkrátka v šatníku každé ženy.

  • Silonky

Historie punčoch může být vystopována až do starověku. Již Řekové a Římané nosili jejich velmi jednoduché verze. V průběhu 20. století, díky vynálezu nylonu, se nošení punčoch stalo opět populárním. Ke skutečnému průlomu došlo v šedesátých letech, kdy byl vyvinut opravdu speciální materiál lycra, umožňující výrobu punčoch, které elasticky obtáhly nohu a byly naprosto beze švů. Dnes si můžeme vybírat z mnoha druhů barev a vzorů, aby naše nohy byly ještě krásnější.

  • Gelové kapsle Ariel

Tekuté prací prostředky se v některých zemích objevily již v 50. letech minulého století. Inovací moderního života ženy pro rok 2010 jsou gelové kapsle Ariel, jejichž hlavní výhodou je malý rozměr, předem stanovená dávka tekutého pracího prostředku a ve vodě rozpustný obal kapsle. Jejich použití je velmi snadné. Stačí kapsli vložit do bubnu pračky, přidat bílé nebo barevné prádlo a zvolit odpovídající prací program. Gelové kapsle Ariel obsahují silný a účinný tekutý prací prostředek, který je při odstraňování skvrn 2x koncentrovanější než ostatní tekuté prací prostředky Ariel. Díky kompaktním rozměrům jsou kapsle velmi lehké a jejich skladování není náročné na prostor.zena

Gelové kapsle Ariel lze zakoupit ve dvou variantách, jak je známe z předchozích tekutých prostředků Ariel - zelená barva znamená univerzální praní, zatímco Color&Style barva je určena pro barevné prádlo. Gelové kapsle Ariel jsou k dostání v pěti různě velkých baleních (16, 24, 32, 40 nebo 48 kapslí). Doporučená maloobchodní cena je 159 Kč (16 kapslí). Maloobchodní ceny se mohou lišit.

Více informací najdete na stránkách www.arielinfo.cz