iPhone 11 Pro byl vytvořen ruskou společností Caviar, která se zabývá transformací klasických výrobků do luxusního zboží.  Značka, za kterou stojí italský klenotník Elijah Giacometti, rozšířila dosavadní dvojici modelů Discovery s fragmentem z Titaniku či z Vostoku 1 o celkem čtyři nové modely.

Vlajkovou lodí je zlatý model Solarius, který je poctou sluneční soustavě. Pro výrobu tohoto chytrého telefonu bylo použito půl kilogramu zlata a 137 diamantů. K dispozici je také luxusní mechanický strojek umístěný na zadní straně zlatého krytu, který symbolizuje „věčný život, který Slunce dává naší planetě“. Hodiny zdobí žlutý diamant v místě čísla 12, který má evokovat Slunce. Aby byl telefon ještě více výjimečný, bude k prodeji vždy pouze jedna kopie.

Další novinkou od společnosti Caviar je model Discovery Mars, který se chlubí černými titanovými zády, která doplňuje kompozitní kámen evokující povrch rudé planety. Na místě čísla dvanáct zde sice nenajdeme diamant, jako v případě předchozího modelu, ale kousek Marsu. iPhonů v tomto provedení by mělo vzniknout 19. Jde už o dost levnější kousek, než je Solarius. Cena se bude pohybovat zhruba mezi 186 až 213 tisíci korunami.

Dalším levnějším modelem je Luna. Jeho cena začíná zhruba na 187 tisících korunách. Materiál zadní strany tohoto telefonu je kombinací karbonového vlákna a titanu. Ciferník je vytvořen z kompozitního kamene, který má evokovat povrch Měsíce. Reálný kus měsíce se pak opět nachází v místě čísla 12. I v tomto případě bude vyrobeno pouze 19 kousků.

Čtvrtým kousek z rodiny Dicovery je model Terra, který má evokovat naší planetu. Na výrobu tohoto telefonu byl použit kompozitní kámen, jehož struktura evokuje hvězdnou oblohu. Titanové plošky v něm pak připomínají povrch meteoritu, Skutečný kus meteoritu je pak umístěn, kde jinde, než na pozici dvanáctky. Tento model o ceně pohybující se mezi 189,5 až 216 tisíci korunami bude vyroben 99krát.

Foto: Profimedia

Reklama