Zlatý český ručičky, soutěž probíhající na našem serveru minulý víkend, měla nečekaně velký ohlas. Prohlédněte si a přečtěte příspěvky, které přišly „s křížkem po funuse“.

První ručičky...

Dobrý den, chtěla jsem se zúčastnit vaší soutěže Zlaté české ručičky, ale bohužel jsem přišla z práce pozdě. Ale alespoň vám napíšu, co se mi podařilo vytvořit. Upletla jsem ponožky – délka chodidla 12 mm, od horní části paty k vrchnímu okraji ponožky měří 1 cm. Pletla jsem je 3 hodiny. Poslala jsem je do Agentury Dobrý den do Pelhřimova. Zaregistrovali mi je do České databanky rekordů a 31. ledna 2008 předali do Muzea rekordů.

- Přeji hezký den, Blanka

Druhé ručičky...

Bydlela jsem v bytě s umakartovým jádrem. Mým snem byla zděná koupelna. Před dvěma lety konečně došlo na realizaci mého snu. Vzali jsme si s přítelem úvěr a já začala plánovat koupelnu snů. A to Vám teda řeknu, že návrh koupelny vypadal vskutku úžasně. Z malé činžovní koupelny jsem dokázala vymyslet nádhernou prostornou koupelnu s rohovou vanou i sprchovým koutem. Koupelna snů se mohla začít budovat.

Mělo to jeden háček. Sehnat řemeslníky nebylo tak úplně jednoduché. Cena firmy se nám zdála předražená a tak známý doporučil švagra. Zbývaly dva měsíce do Vánoc. Onen švagr nadělal více škody než užitku. Drahý obklad, který byl přesně rozpočítám a bylo ho samozřejmě i navíc mu nestačil, protože půlku rozmlátil. Obkládal způsobem, že každý spár měl jinou šířku a dlažba??? Milý pane, to by stálo za vidění. Naprosto křivá a když dělal schodek, tak useknuté dlaždice byly dané tak, že by se o ně člověk pořezal. Milého švagra jsme vyhodili. Zaplatili jsme dalšího pána, který se snažil škody napravit. Jaké bylo naše překvapení, když nám nešlo navrtat zrcadlo? No, pod obkladem byl polystyren. A že nám protékal sprchový kout??? Po odkrytí vaničky jsme zjistili, že je připevněná hřebíky. Také nám zatékala vana a strop koupelny byl naprosto nakřivo. Opravy nás stály víc než by si vzala ta nejdražší firma a kdykoliv jsem přišla do koupelny, i přesto jsem viděla všechny ty chyby. Spáry už opravit nešly a tak nádherný obklad vzal za své a sen o pohádkové koupelně se rozplynul. Brečela jsem pokaždé, když jsem se rozhlížela kolem. To stejné dlažba na WC i na chodbě. A tak jsme to vyřešili prodejem bytu. Každý, kdo přišel říkal, jak máme nádhernou koupelnu. Nikdo totiž nevěděl, co všechno se za touhle koupelnou skrývá. Mimochodem ty nejhorší Vánoce vůbec. Vánoce mezi haldou cementu a rozmlácených obkladaček. Dnes se kamarádíme s lidi, co tam po nás bydlí a stále si jejich návštěvy nemůžou vynachválit jejich (MOU)krásnou koupelnu.

Mrzí mě, že jsem tehdy onoho pána nežalovala, protože tenhle jeho výtvor by neprošel ani staticky, ani nijak jinak.

Zase o zkušenost víc.

PS: Úvěr splácíme dodnes.

– S pozdravem, Kateřina

Třetí ručičky...

Takhle vypadala příprava toaletního papíru na utření zadečku :o/     

– Renata

Čtvrté ručičky...

Bydlíme v panelovém domě a před rokem se rozhodly měnit nám stará dřevěná okna za okna plastová. Měly jsme v obýváku stropnice, které končily asi 15 cm od oken, po výměně oken firma dolepila zbytek stropu hrubým (okolo 5 cm vysokým)  polystyrenem, aniž by se na něco ptali. Na velikonoce jsme se rozhodly stropnice vyměnit komplet i s hrubým polystyrenem. Jaké bylo ale pro nás překvapení když jsme hrubý polystyren odkryli. Byl to šok. Po velikonocích jsme zašli za mistrem firmy (pracovaly na vedlejším baráku), on se přišel podívat a vynadal nám, že prý jsme strhly ochranou lištu – měla být plastová, a že jsme si dovolily dát nové stropnice. Posíláme Vám ukázkovou fotografii Zlatých českých ručiček jedné nejmenované firmy z Teplic...

– S pozdravem, Eva

Který z příspěvků opožděných soutěživců se vám líbí nejvíce?

Reklama