Myslíte si, že mají Češi „zlatý ručičky“? Kupujete české výrobky? V čem jsme nejlepší na světě? Udělali jsme si na ulici malý průzkum... 

Tentokrát jsme se chytili rčení: „Zlatý český ručičky.“ Vyrazili jsme do ulic a ptali se kolemjdoucích žen na tyto tři záludné otázky:

   1) Kupujete si české výrobky?
   2) Jaké? Řekněte nám alespoň tři věci, které máte doma.
   3) V čem si myslíte, že jsou Češi nejlepší na světě?


Všichni dotázaní, respektive všechny dotázané dámy, svorně souhlasily, že Češi mají „zlatý ručičky“; na otázce, v čem jsme nejlepší na světě, se však neshodly...

Jana Ditrichová

1) Ano.
2) Musím trošku popřemýšlet. Třeba, co se týče ovoce a zeleniny, tak si kupuji to, co je vypěstované tady. Zahraniční ovoce si kupuji, jen když už to tady odrůstá. A další věci – máme doma starou dobrou českou pračku a vysavač, obojí stále funguje. Ale elektroniku spíše kombinujeme se zahraničními výrobky.
3) Přijde mi, že naše výrobky jsou prostě poctivé, že se to hned nerozpadne. Kdežto, když si jde člověk nakoupit do vietnamského obchodu, tak spousta věcí už je polorozpáraných, vydrží to jen jednu sezonu... To se týká třeba i obuvi. Ale kdybych měla říct jeden obor, tak řeknu spodní prádlo, to si kupuji české a je nejkvalitnější.

Lenka Višňáková

1) Kupuji.
2) No, já jsem řekla, že kupuji, a teď si nemohu na nic vzpomenout... Určitě třeba potraviny, mléko a tak – to si myslím, že je české. Potom třeba boty a auto.
3) V čem jsme nejlepší, teď mě nic nenapadá...
 

Zdenka Pokorná

1) Ano, kupuji.
2) Konkrétně? Auto. Ostatní si takhle rychle nevzpomenu, ale určitě oblečení, spodní prádlo a boty.
3) Sport – hokej.


Eva Brejchová

1) Určitě doma nějaké najdu.
2) Možná nějakou kosmetiku, určitě oblečení... Zaskočil jste mě, víc mě teď nenapadá.
3) Pití piva.

 

Jaké by byly vaše odpovědi?

Reklama