divizna

Jedním z letních svátků, které naši předkové rádi slavili, bylo 15. srpna Nanebevzetí Panny Marie. Při této příležitosti se vázaly a světily speciální kytice, do kterých se přidávaly také diviznová květenství. Posvěcené kytice se věšely na zvláštní místa v domech a chlévech za účelem ochrany před zlými mocnostmi.

Psaní o zvláštních schopnostech divizny malokvěté najdeme i v druidských herbářích a bylinkářských spisech. Staří  učení druidové nabízejí jako lék placku z diviznových listů, která příznivě působí na poranění a boláky. Přípravek z listů, vyluhovaných v octě a vodě, léčí skvěle popáleniny, boláky a hemoroidy. Z hlediska homeopatie se pak užívá diviznový olej na bolesti uší, který se získává z diviznových květů.

Svatá Hildegarda pak podle bylinkářky Ursel Buhringové doporučovala zlatožluté květy divizny proti trudomyslnosti! Dioskurides využíval také diviznové kořeny a listy - a to při léčbě průjmů, očních zánětů a též na rány. Ve středověku lidé z diviznových květenství vyráběli pochodně. Odřezaná dlouhá květenství namáčeli v pryskyřici nebo dehtu a poté je pálili.

Divizna, kromě toho, že je nesmírně dekorativní a majestátní ozdoba každé zahrady, má jasné a prokazatelné léčivé účinky, pro které si zaslouží naší zvýšenou pozornost a úctu. Lze ji mimo již výše zmíněné potíže užívat ve formě čaje při potížích dýchacích cest a kašli. Skvělým lékem je i tinktura z divizny, která poslouží jako ochrana před množením streptokoků a stafylokoků, zároveň dokáže snížit horečku a přináší celkové uklidnění organismu. 

divizna

Překvapením pro mě - při studiu této rostlinné bytosti - byl i fakt, že někteří květinoví znalci vyrábí diviznové máslo, a to tak, že se promíchá hrst čerstvých květů se 100 gramy změklého másla. Při onemocnění doprovázených kašlem jej pak přidávají do zeleniny či polévky. Výborným prostředkem je i diviznové máslo namazané na chleba posypané tymiánem a pokapané medem. 

Doporučuji ještě vyzkoušet diviznový sorbet podle Ursel: Do hrnce vysypte hrst diviznových květů, 160 gramů cukru a kůru chemicky neošetřeného citronu. Zalijte 250 ml vody a přiveďte k varu. Poté odstavte, nechte vystydnout a slijte. Do závaru přidejte šťávu z jednoho citronu a 150 ml pomerančové šťávy, 200 ml bílého vína a polotuhý sníh z jednoho vaječného bílku. Takto vyrobený nápoj nechte namrznout v mrazáku, zamíchejte a naplňte do sklenic. Těsně před podáváním ozdobte tuto lahůdku čerstvými květy divizny a relaxujte.

Čtěte také:

Reklama