Zlatokopky je pojmenování, které se v naší zemi vyskytlo až po revoluci, troufla bych si říct snad až v druhé polovině období. Jedná se o mladé dívky a ženy, které se jako vosy na med přilepí na movité pány. To tady však bylo vždycky.

zlato

Bylo to tu vždycky, ale jen pod jiným „označením“. Vzpomeňme například na slečny veksláků, ve své době snad nejbohatších lidí v zemi. Mužů, ze kterých se (z mnohých z nich) stali později podnikatelé a politici. Své slečny z vekslu jen vyměnili za slečny o generaci mladší a místo džínových bund, parfémů a kožichů je obdarovávají automobily a domy.

Pár takových zlatokopek znám. Najdou se mezi nimi holky chytré a vzdělané, i hloupé a přízemní. Nelze je házet všechny do jednoho pytle. No tak si vzaly boháče, no a co, samy vědí, do čeho jdou. A když jsou chlapi hloupí…

Některé jsou šťastné, jiné nikoliv. Znám takové, které se zcela obětují svým dětem, ale i takové, které svou lásku věnují lahvi alkoholu. Znám i ty, které jsou velmi šťastné, žijí v přepychu, co jim však schází, jsou kamarádky. Myslím ty opravdové. Známých mají dost.

Andrea

Když mi bylo sedmnáct, měla jsem kamarádku Andreu. Strašně jsem jí tehdy záviděla, že chodila právě s jedním ze zmiňovaných veksláků. Přiznám se, že kdyby měl tehdy zájem o mě, chodila bych s ním taky. Byla bych dnešní tzv. zlatokopka? Zcela jistě ano. Chodila bych s ním proto, že by mi koupil všechno, po čem jsem toužila. Stejně tak jsou na tom i dnešní holky.

Nakonec jsem dala přednost srdci. A Andrea? Ta byla v druhé polovině devadesátých let vyměněna za mladší. Pan vekslák se stal panem podnikatelem a Andree zbyly jen vzpomínky. Nelituje však ani jediné vteřiny, ani jednoho okamžiku s ním prožitého. Nikdy by se nepodívala do zemí, o kterých se jí ani nesnilo, nejezdila by v parádních automobilech a neměla bazén přímo vedle obývacího pokoje. Byla krásná a mladá a využila toho.

Na druhou stranu, i když jí nechal velký dům a krásný automobil, je strašně sama. Nemá děti, nějak na ně nebyl čas, a pak už bylo pozdě. On děti má, s novou přítelkyní. Andreu vyměnil jako staré děravé ponožky.

Štěstí, neštěstí, láska, bohatství...

Každá mladá žena by si měla uvědomit žebříček svých životních hodnot a priorit. Když přijde do vztahu s bohatým mužem jen s tím „holým zadkem“, obvykle to nemá dlouhého trvání. Když jsou partneři v majetku vyrovnaní, může to klapat. To už ale pak nemůžeme mluvit o zlatokopkách, o mladých ženách a dívkách, které se zhlédly v bohatství, a přitom jsou tak samy.

Téma dnešního dne 7. října 2011 je: Zlatokopky

(stejně by mě zajímalo, kdo jako první toto označení vyslovil. Jack London to asi nebyl. :))

 • Znáte nějakou zlatokopku ve svém okolí?
 • Myslíte, že jsou šťastné?
 • Byla jste někdy sama zlatokopkou?
 • Závidíte jim?
 • Chápete je?
 • Kterou z celebrit, ať už českých, nebo zahraničních, považujete za největší zlatokopku?
 • Proč?
 • Dokázala byste jako mladá žít s mužem třeba i o dvě generaci starším, jen kvůli majetku?
 • Myslíte, že v těchto vztazích funguje i láska?
 • Pokud ano, proč nevydrží?
 • Co říkáte na skandální rozvody těchto lidí?

Atd. atd. Dnes máme takovou drbárnu, ale to je u žen normální, ne?

Tak pište, pište, ať už jste zlatokopka, nebo nejste, na vaše názory a příspěvky se moc těším.

Jednu z pisatelek odměním malým dárečkem: Pěkným diářem z prodejny Manufaktura (kam si můžete značit stav svého konta)) a k tomu malý náhrdelník.

darecekk

 

Reklama