pokud se divíte, že píšu v rodě mužském, tak vězte, že je to správně. Zlatem posedlý je v tomto příběhu muž. A to manžel naší čtenářky s nickem Dasena

Já sama jsem dostala první prstýnek od rodičů v 18 letech, jako dárek k plnoletosti s akvamínem, který jsem nosila velmi dlouho, než se prošoupal takovým způsobem, že už nešel spravit. Svůj druhý prstýnek jsem měla svatební, ovšem tyto prstýnky jsem musela koupit sama, protože jsem chodila s vysokoškolákem, který ještě nevydělával a peníze měl jen ty, co mu rodiče dali na studium.

Po 5 letech jsme se rozvedli a já si oba prstýnky vzala a hodila je do krabičky, už mi nic neříkaly.

Třetí prstýnek jsem dostala od svého současného manžela, který nosím dodnes, který vůbec nesundávám a také podle toho vypadá, je ošoupaný a už tam skoro není vidět gravírování, ale ten mám ráda.

Můj současný manžel je ovšem posedlý zlatem a když jde kolem zlatnictví, vždy tam stojí, jak tvrdý „Y“ a je naštvaný, že na to nemá, nebo ty peníze nedá, protože by asi vybral zlato s diamantama:-)

    Jeho sen se mu však splnil v roce 1986, kdy jejich firma byla vybrána, aby udělala výstavu ve Vancouveru. Jejím tématem byl  „Svět v pohybu“ a tak dělali kolo k lokomotivě, tedy polovinu tohoto kola, to bylo 20 m vysoký a musel ho tehdy stavět jeřáb.

Ale abych se vrátila k mému zlatem posedlému manželovi. V Kanadě je zlata habaděj a přestože nedostávali nijak velké diety, chodili do čínské čtvrti a tam se dívali a smlouvali o cenách výrobků.

Tehdy jsem měla 15 letého syna a 7letá dvojčata, moc ráda jsem nebyla, že manžel odjíždí, ale všichni mu říkali, že takovéto příležitosti se za „totáče“ nedmítají a tak se rozhodl, že pojede. Tehdy museli podepsat, že se nebudou stýkat s emigrantama a jiné socialistické „výdobytky“.

     Samozřejmě, že tyto „výdobytky“ nedodržovali a jak někdo poznal, že jsou z Československa, už s nimi byl kamarád.

    Jeden je dokonce vozil po Kanadě svým vozem a ukazoval jim kanadské památky, zval je do bytu a tehdy prý jedl žabí stehýnka:-)

     Byli tam na 3 měsíce a blížil se den odjezdu. Prolézali čínskou čtvrt a smlouvali ceny zlata. Můj manžel mi koupil řetízek proplétaný do copánku, byl moc hezký a kamarádce taky, ale takový slabší. Vzhledem k tomu, že jsem se starala o 3 děti a naštěstí měla kamarádky, které mi pomáhaly a co čert nechtěl, moje děti byly stále nemocné lítala jsem s nima po doktorech, byla jsem utahaná, jako kotě a on neustále psal (tehdy letecká pošta), že mi přiveze něco krásného, ani jsem z toho moc radost neměla.

      Po návštěvách s mými dětmi paní doktorka rozhodla, že se jim musí vyndat mandle. Objednala jsem je tedy do nemocnice, ovšem dali mi termin, kdy se měl vracet můj manžel.  Táta přijel a druhý den jsme měli vézt děti do nemocnice (tehdy tam musely být 3 dny). Nejsem řidička a můj manžel přiletěl v noci, časový posun s ním udělal své a ještě v noci s mými známými popíjeli whisky, kterou přivezl, takže ráno do nemocnice se mnou jet nemohl.

Na řadu přišla kamarádka, která byla velmi ochotná, děti jsme odvezly a já ze samé radosti, že mi pomohla, jsem jí dala  i ten svůj řetízek.

Co se zlatem, když se potřebujete postarat o své děti a najdete člověka nezištného, pak je pro Vás drahocenější, než něco, co se třpytí.

 Zdraví dětí je mi přednější, než zlato a udělat někomu radost je dvojitá radost.

Dodnes nebazíruju nijak na zlatě, nejsem ověšená na každém prstě jedním prstýnkem, stále mám jen ten svatební a bez zlata jsem spokojená. Zlato není moje doména.

Podotýkám, že kamarádka nosí ty řetízky dodnes.

Přeji krásný den celé redakci všem ženám-in at se zlatem či bez něho.

Dasena

Milá Daseno a co tomu říkal manžel, že jste dárek od něj dala kamarádce?

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom s prstýnky vy, milé ženy-in?

  • Nosíte prstýnek, nebo prstýnky? Jaké?
  • Dostala jste prstýnek zásnubní? Nosíte ho společně se snubním?
  • Pamatujete si na ten okamžik, kdy vám ho dával, nebo navlékal na prst?
  • Máte jiný prstýnek, kterého si obzvlášť ceníte? Od koho jste ho dostala? K jaké příležitosti?
  • Vzpomenete si na nějakou prstýnkovou příhodu? Ztratila jste někdy milovaný prsten? Našel se? Dostala jste náhradní?
  • Kolik prstýnků nosíte? Střídáte je? Při jaké příležitosti je sundáváte?
  • Spíte s prstýnky na ruce, nebo je na noc odkládáte?
  • Pošlete nám fotku své „oprstýnkované“ ruky, nebo alespoň svého nejmilejšího prstýnku

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama