Los Angeles v noci z neděle na pondělí rozvinulo červený koberec, na němž se producírovaly ty nejznámější hollywoodské tváře. Proběhlo zde totiž udílení cen zahraničních kritiků Zlaté Glóby, které jsou předzvěstí Oscarů.

Mezi režiséry zabodoval Richard Linklater, který si odnesl cenu jak za snímek Chlapectví, tak za film Grandhotel Budapešť. Mezi herečkami zazářila Julianne Moore za roli ve Still Alice a Amy Adams za Velké oči. Za herce bodoval Eddie Redmyne s romancí Teorie všeho a Michael Keaton s Bridmanem.

Nejlepším scénářem se může chlubit opět Birdman, animákem roku se stal Jak vycvičit draka 2 a Zlatý Glóbus za zahraniční film poputuje do Ruska za snímek Leviatan.

Významným oceněním se může pyšnit charismatický herec George Clooney, který si odnesl čestnou cenu Cecila B. DeMillea. „Amal, jakákoliv alchymie nás svedla dohromady, nemůžu být víc pyšnější, že jsem tvůj muž,“ vyznal se během děkovačky svojí ženě.

Jelikož Zlaté Glóby patří mezi nejvýznamnější světové společenské události roku, ještě u nich dnes zůstaneme. V dalších novinkách vám ukážeme nejzajímavější modely i účesy z červeného koberce i nejpřitažlivější mužské tváře podle časopisu People!

\ada\d

Reklama