Populární herečka má stále co na práci. Čím se zabývá právě v těchto dnech? Proč od sebe neodhání ctitele? Jak se udržuje v kondici? Přečtěte si náš exkluzivní rozhovor!
 

Jak se máte a co děláte? Řeknete nám, čím se v těchto dnech zabýváte?

Momentálně se netěším na jaro z důvodu mojí pylové alergie. A jsem ráda, že mám za sebou Velikonoce, protože můj syn se na mě nachystal s pomlázkou, aby mi oplatil všechna příkoří, jakých jsem se na něm coby matka dopustila... (smích).

 

V současnosti vás lidé znají především jako lékařku Páleníkovou z televizního seriálu. Její osobní život je celkem pestrý, co se mužů týká. Víte, jak to s ní dopadne? Nakolik můžete ovlivnit osud své postavy?

Vím, jak se bude její život vyvíjet asi tak půl roku dopředu. Zatím s mojí postavou scénáristé zacházejí slušně, tak jim do toho nemluvím. Jen bych si přála, aby neztratila humor a životní nadhled.

 

Vidíte nějakou paralelu mezi rolí doktorky Páleníkové a vámi? Co si o nevěře jako takové myslíte?

Tak humor a životní nadhled máme určitě obě společné, taky se snažíme obě dělat dobře svoji práci. Jinak v soukromém životě bych s ní neměnila. Jsem ráda, že mám svoje rodinné zázemí. A nevěra? Sice patří k životu, ale taky ho pěkně komplikuje. Jak dokazuje příběh mojí televizní hrdinky.

 

Musí od sebe Zlata Adamovská odhánět ctitele, kteří jí ne a ne dát pokoj? A neříkejte, že žádné nemáte.

To neříkám a taky neříkám, že je odháním. Je přece fajn být ve společnosti lidí, kteří vám fandí a mají vás rádi, ne?

 

Kdesi jste se vyjádřila ve smyslu, že „chlapa je třeba uchválit k smrti“. To je váš originální nápad, nebo jste se někde inspirovala?

Opravdu jen a jen moje vlastní zkušenost. To, že tahle pravda funguje, se vám potvrdí hlavně ve chvíli, když se jí neřídíte.

 

A taková klasická, leč záludná otázka – měli by muži nosit trenýrky, nebo slipy?

Proboha ať si každý nosí, co chce. Svět je barevný, tak proč bychom se měli navzájem omezovat už v těchhle věcech. Spíš bych to viděla takhle: Doufám, že to i nadále bude jedna z věcí, které mě budou na mužích zajímat nejmíň.

 

Ve škole jste podle některých médií mívala i dvojky z chování. Myslíte, že byste je dostávala i dnes? A co vaše děti?

Jak jste na tohle přišli? Já byla premiantka včetně chování. No a děti? Bohužel musím říct, že syn po mně rozhodně není. Na rozdíl od dcery, která studuje na Filosofické fakultě UK.

 

Dnes často vychovává děti víc televize než rodiče. Jak jste výchovu dětí pojali u vás doma?

Když byly děti malé, byla televize vítaným výchovným pomocníkem, hlavně díky pohádkám. Naše děti s námi mají tak pestrý život, že stereotyp válení se u televize nehrozí. Teď už vědí, že existují i jiné životní rozkoše, tak doufám, že si své životní priority objeví i bez televize. Hlavní zdroj informací je u nás doma momentálně internet.

 

Váš manžel Radek John se zabývá typem žurnalistiky, kde se on i jeho tým často pohybují na hraně a není to vždy bezpečné. Jak tohle vnímáte, máte o něj někdy strach?

Samozřejmě, ale už jsem se s tím naučila žít.

 

Jak jste na tom s cestováním, máte ho ráda? Kde se vám líbilo nejvíc?

Cestování miluju. Teď kvůli natáčení Ordinace ho trochu zanedbávám, ale hned jak vidím nějakou skulinku v diáři, snažím se zorganizovat nějaký únik za hranice všedních dní. Nejdál jsem byla na Novém Zélandu a nejvíc se mi líbilo v Brazílii.

 

Kdy a kde se cítíte nejlépe? Umíte si užívat?

Budete se divit, ale já se například dobře cítím v práci. Před kamerou nebo na jevišti, dokonce si to i někdy užívám.

 

Jste velkou milovnicí vína a vlastníte dokonce sklípek na Moravě. Čím vás víno dokáže potěšit?

Tím, že je proměnlivé. Při pití vína nikdy nevstoupíte dvakrát do stejné řeky. Existuje mnoho odrůd, mnoho vinic v různých zemích světa, tak mne těší, že mám do konce života co objevovat.

 

Jakým způsobem se udržujete po všech stránkách fit a v kondici? Pro krásu se nebráníte ani moderním prostředkům, jako je plastická chirurgie. Jaký je podle vás recept na zdraví a krásu?

Jíst hodně zeleniny a ovoce, nekouřit, nepít tvrdý alkohol je základ. Co se týče estetické dermatologie a plastické chirurgie, myslím, že každý si může se svým tělem dělat, co chce. Snad už jsou pryč ty doby, kdy většina lidí věnovala víc péče vlastnímu autu než sami sobě. Investice do sebe sama se vyplatí.

 

Módní policie různých médií vás často chválí za vkusné oblékání. Sledujete módní trendy, a pokud ano, co se vám líbí?

Vyhovuje mi elegantně sportovní styl. Mám ráda saka, košile, ale být moderní za každou cenu, když to odporuje vašemu typu, je nesmysl.

 

Co se týká módy a módních doplňků, má řada známých žen nějakou tu slabost. Některá sbírá hřebeny, jiná spodní prádlo nebo třeba klobouky. Projevuje se to nějak i u vás?

Já si z každé zahraniční cesty vozím různé šperky, korálky nebo bižuterii. Pokud je neužiju v civilu, najdou místo v mé divadelní šatně.

 

Kdyby vám někdo navrhnul, že kompletně změní vaši image a promění vás k nepoznání v tom dobrém slova smyslu – měla byste odvahu a šla do toho?

Na jedno odpoledne bych to jako zábavu brala. Ale přiznám se, že mám všelijakých proměn ve svém povolání za sebou už tolik, že ráda zůstávám sama sebou.

 

Pro ženu je kabelka něco jako pravá ruka. Co v té vaší nikdy nesmí chybět?

Hřeben, peníze, doklady, kosmetická taštička, kapesníky, mobil, klíče, diář, text na natáčení, parfém, deodorant, žvýkačky, lahev s vodou... Mám pokračovat? 

 

Kdybyste se pokusila podívat na Zlatu Adamovskou z venku. Jaká je to žena?

Holka do nepohody.

 

A jaká jste žena internetová?

Zvědavá.

Absolvujete množství rozhovorů a musíte odpovídat na stovky dotazů. Existuje něco, co byste moc ráda v rozhovoru řekla, ale nikdo se vás na to nezeptá?

Radši se neptejte, nebo tu budeme do rána.

 

Zlata AdamovskáZlata Adamovská se narodila v Praze roku 1959 ve znamení Ryb. Absolvovala pražskou konzervatoř a po jejím ukončení hostovala v různých divadlech. V letech 1984-1990 účinkovala v Městských divadlech pražských. Známá je i televizním divákům z filmů a seriálů. Namátkou můžeme uvést Když rozvod, tak rozvod (1982), Sanitka (1985), Hříchy pro pátera Knoxe (1992), Učitel tance (1995), Milenci a vrazi (2004). V současnosti ji mimo jiné můžete vidět v pokračováních seriálu Ordinace v růžové zahradě nebo novém filmu Svatba na bitevním poli (2007). Často je ji i slyšet díky nepřebernému množství dabovaných rolí.

Reklama