Vyzývá nás čtenářka Jitka a posílá svůj oblíbený recept, za který děkujeme. Uplatnění této čalamády je široké: jako čalamáda pod maso, na topinky, toasty, k těstovinám a pod.

Dobrý den všem, posílám Vám recept na naši oblíbenou čalamádu, není těžká, takže ji zvládne každý. A uvidíte, že bude chutnat i těm, co hříbky normálně nemusí. Navaříme si vždycky zásoby na zimu, a pak třeba, když se nechceme zdržovat s obědem, jen doděláme těstoviny, topinku nebo přidáme opečený buřt.

Tady je recept:

Houbová čalamáda

Na houbovou čalamádu potřebujeme:

1 kg hub (nejvíce se hodí směs hub, nejlepší jsou václavky)
¼ l oleje
½ kg paprik
40 dkg rajčat
40 dkg cibule
1 malý protlak
1/2 lžíce sladké papriky
trochu chilli dle chuti
3 feferonky (nemusí být vůbec, může být jen víc chilli)
1 kávová lžička kari
sůl dle chuti
může se přidat i trochu sojové omáčky

Houby si nakrájíme a povaříme ve slané vodě (1 litr vody a 1 lžíce soli). Poté je propláchneme studenou vodou. Papriky, rajčata a cibuli rovněž nakrájíme na větší kousky. Na oleji zpěníme polovinu (20 dkg) cibule a přidáme ostatní zeleninu a ostatní suroviny. Nakonec přidáme zbytek syrové cibule, zamícháme a plníme do sklenic. Jedna dávka vystačí na 8-10 sklenic (menší sklenice od majonézy, tatarky). Sterilujeme při 100 stupních asi 1 hodinu.

Uplatnění je široké: jako čalamáda pod maso, na topinky, toasty apod.

Tak si pochutnejte a rozhánějte mraky, u nás v Boskovicích je zataženo a občas spršky!

Jitka

Milá Jitko, díky za recept, už se mi sbíhají sliny. A když už jsme u toho počasí, tady se chvilkami čerti žení a chvilkami to vypadá, že by rádo vysvitlo slunce. Ale to dnes asi nehrozí

 

Reklama