Na výrobu přání není nikdy špatná doba. V každé rodině nebo mezi přáteli se vždycky najde nějaký svátek nebo narozeniny, a když máme přáníčka vyrobená do zásoby, rozhodně se budou hodit. Pojďme si teď vyrobit přání pomocí metody quilling.

Pokud jste o ní ještě nikdy neslyšely, nevadí, nějaké informace už jsme psali TADY (klikni), najdete tam i postup, jak si udělat některé ornamenty.

Výroba přáníček není složitá a také moc nestojí. Budete potřebovat jen čtvrtky na přání (buď bílé, nebo barevné podle vašich představ), barevné papíry, nůžky, špejle a tekuté lepidlo se štětcem.

Postup:

Nejdříve si připravíme čtvrtku na přání, velikost i barva záleží na vás. Barevně sladíme také papíry, které si nastříháme na tenké proužky asi 5 mm široké, z nichž si vyrobíme potřebné ornamenty. V našem případě je to srdce, růže, lístky a další drobné doplňky. Pak už vše jen nalepíme na připravené čtvrtky a máme hotovo.

Přání č. 1: z lásky

Potřeby: bílá čtvrtka, červený a bílý papír

prani

Srdíčko poskládáme z proužků širokých 5 mm, vedle sebe dáme 6 bílých proužků v délce 7, 8, 9, 10, 11 a 12 cm a naproti stejným způsobem 6 červených, vše slepíme do tvaru srdce. Pak přidáme menší proužky, čtyři nahoru a dvě dolů podle obrázku, jsou dlouhé od 5 do 8 cm, ale záleží na vás. Nakonec nalepíme růži a dva bílé lístečky.

Jak se vyrobí růže? Tady je návod:

Růže se dají takhle připravené koupit ve výtvarných potřebách, nebo si je můžete vystříhat nůžkami s oblým ostřím. Pokud chcete bohatší růži, můžete si ještě postupně dolepit další okvětní lístečky, které si vystříhnete z proužku širokého 7 mm.

prani

Přání č. 2: k svátku

Potřeby: bílá čtvrtka, fialové a zelené papíry

prani

Nejdříve připravíme tři proužky (stonky) dlouhé 6, 7 a 8 cm, nahoru nalepíme fialové květy levandule, vždy devět na jeden stonek, jejich obvod je 2 cm. Pod ně dáme šest menších lístků (obvod 3 cm), na každý stonek dva. Nakonec dolů nalepíme dva větší zelené lístky (obvod 7 cm). Nápis už můžete klidně napsat samy.

A tady je pro inspiraci ještě další přání:

prani

prani

Detail květiny

Vypadá to moc pěkně, co myslíte?

Zdroj: kniha Moderní quilling (Anagram) a www.youtube.com.

Další tvoření pro vás:

Reklama