vividbook-slavik-2-06-S.jpg
Foto: Vividbooks

Učitelé i rodiče tak mají další alternativu k domácí výuce, která zabaví děti mnohem víc, než klasické učebnice. Učebnice Vividbooks jsou vyvíjeny pro práci s rozšířenou realitou (AR) a dokážou tak představit vědu srozumitelně a zábavně. Tuto didaktickou knihovnu tak mohou využít učitelé i rodiče, kteří v současné nelehké situaci hledají způsoby, jak děti během domácí výuky co nejvíce zaujmout.

vividbook-slavik-2-10-S.jpgFoto: Vividbooks

V knihovně Vividbooks nyní najdete fyziku pro sedmou a osmou třídu, konkrétně dvě kapitoly - Optika a Energie a kapaliny. „Uspíšili jsme vývoj, zveřejnění tohoto obsahu bylo původně v plánu až na květen letošního roku, ale chtěli jsme zareagovat na současnou náročnou situaci a příspět tím, co umíme“, vysvětluje autor projektu Vítek Škop a dodává, „Víme, že ještě není všechno dokonalé, projekt je v testovací fázi a tak budeme rádi za každou zpětnou vazbu“.

vividbook-slavik-2-01-S-1-.jpgFoto: Vividbooks

V App Store je nyní základní verze dostupná zdarma. Budete-li si ji chtít vyzkoušet, aplikace vás navede k vytištění pracovních listů, ty obsahují stručně zpracované kapitoly, vysvětlující nákres a související otázky. Skrz tablet či smartphone nákres na papíře ožije a animace názorně ukáže fyzikální jev. Děti samy dokreslí do pracovního listu co v animaci viděly, kriticky přemýšlí nad otázkami a vytvoří si tak vlastní učebnici. „Náš přístup podporuje kreativní a aktivní učení, které má mnohem lepší výsledky proti běžnému memorování suchých vzorečků a strohých, odborně popsaných principů,“ popisuje výhody Vividbooks učitel fyziky František Cáb.

Reklama