Právě kvetou pampelišky. Zkuste obohatit jídelníček pampeliškovým medem, který si snadno uvaříte sami:

 

350 hlaviček pampelišek, vložíme do jednoho litru vody a zahřejte k varu s jedním celým citronem nakrájeným na kolečka. Vaříme asi deset minut, vypneme, necháme zchladnout, hrnec přikryjeme a nevšímáme si ho do druhého dne. Druhý den ještě jednou trochu zahřejeme (asi na 60 °C) a přes plátýnko scedíme. Přidáme 1 kg cukru a za častého míchání vaříme na mírném ohni. Někdo při tom sbírá pěnu, jiný ne.

 

S délkou vaření je trošku problém. Je potřeba začít asi po hodině hlídat hustotu budoucího medu, protože horký se tváří jako řídký. Každý má na to jiný fígl. Je například možné vždy kapku tekutiny kápnout bokem a nechat maličko zchladnout. Pak zkusit mezi prsty, jestli se tekutina táhne. Pokud ano, je hotovo.

Pampeliškový med je dobrý všude tam, kde je někdo nachlazený, je výborný při problémech s ledvinami, zažíváním a potřebou přísunu energie. Celkově ozdravuje a posiluje organismus.

 

Malý tip - ke květům pampelišek přidávám ještě cca sto hlaviček sedmikrásky, která čistí krev, a med dělám z dvojnásobné dávky. Pak vydrží celou zimu.

Reklama