ombre

Technika jemných přechodů barev známá pod názvem ombré není žádnou novinkou ve vlasových ani módních trendech, ale věděli jste, že se dá využít i v bytě? Podívejte se, jak ombré vypadá v různých místnostech. A pokud vás tato technika zaujme, odborník vám prozradí, jak na to.

Pokud sledujete trendy v interiérovém designu, možná vám neunikla tato zvláštní technika, která využívá jemných přechodů barev. Tímto způsobem se dá vymalovat celá místnost, ale ještě lépe vynikne na jedné stěně. Nejlépe na té, kterou máte přímo před očima, když vstoupíte do místnosti. Stínování vytváří neopakovatelnou atmosféru, která se vám naskytne třeba v přírodě, když sledujete nekonečnou oblohu, vodní plochu, nebo třeba západ slunce. Takového efektu docílíte, prolínáním různých tónů jedné barvy, od nejsvětlejší po nejtmavší, nebo naopak.

ombre

Ale s barvami a technikou ombré se dá experimentovat mnohem odvážněji, když zkombinujete odstíny různých barev. Třeba modré a zelené, červené a oranžové. Ombré se dá využít i jako kontrastního předělu mezi jednotlivými barvami. Laicky řečeno to působí to jako „rozmazaný“ pruh.

ombre

Stěna se pak může blížit abstraktnímu obrazu. Ale to už je vyšší malířská a na takový počin si troufnou jen ti největší odvážlivci.

Kdybyste si chtěli techniku Ombré vyzkoušet, poradí vám odborník Martin Brodský:

„Stínové přechody na obrázku jsou tvořeny obdobnou technikou jako klasický ombre efekt - s tím, že pro jemnější přechod se dá použít stříkací pistole a tou docílit jemnějšího přechodu než s válečkem a štětcem. Pokud chceme docílit úplného vpití barev jedné do druhé, je nutné kombinaci barev provádět „za mokra”, kdy nejsou barvy ještě zaschlé.“

ombre

Foto: www.dulux.cz

Čtěte také:

Reklama