Turisté, cyklisté, vodáci, houbaři, rybáři, táborníci, chalupáři, maminky od dětí... Co odpovíte, až se léto zeptá, co jste dělali zjara? A jak zní správná odpověď? „Poučen zkušeností z loňského léta, předzásobil/a jsem se repelenty.“ Jistě si ještě vybavíte tu bezmoc, kdy se kolem vás rojily houfy komárů osnujících palčivou hostinu přímo na vašem těle, a regály s repelenty ve všech drogeriích zely prázdnotou. Vyprodáno... Jedinou, a zcela neúčinnou, zbraní proti otravnému hmyzu, jež vám zbyla, byly vaše dlaně...

Neponechejte letos nic náhodě, nenechte se nachytat v nedbalkách. Předpověď na letošní léto, co se hmyzu týče, není o mnoho příznivější než vloni, spíš naopak. Komáři, klíšťata, ovádi, muchničky, budou! A bude jich dost! „Část komárů se již vylíhla, líhnutí zbylé části komárů zabrzdilo ochlazení, ale vylíhnou se ještě tento nebo příští týden. A protože je v líhništích larev komárů vody stále dost, bude i letos hodně jarních druhů komárů, množství letních komárů závisí na množství dešťů během léta,“ komentuje situaci RNDr. Václav Rupeš, CSc. „Výskyt klíšťat právě v této době vrcholí a Ministerstvo zdravotnictví vydalo varování nejvyššího stupně,“ pokračuje.

A proto jsou tady vedle stávajících repelentů Diffusil další, neméně účinné novinky!

Značka Diffusil rozšiřuje své portfolio repelentů o úplnou novinku - repelentní mléko! Značka Biolit, expert na hmyz, uvádí vedle své široké nabídky přípravků proti lezoucímu a létajícímu hmyzu nově rovněž repelentní spreje včetně, oblíbeného repelentního mléka.

difusilRepelentní mléko Diffusil Extra Plus je určené k přímé aplikaci na pokožku. Díky nové technologii - microenkapsulování* účinných látek - zajišťuje vysokou a až 8hodinovou ochranu proti klíšťatům a komárům. Patentované složení mléka hmyz a klíšťata nejen odpuzuje ale zároveň i usmrcuje, což je důležité především v ochraně proti klíšťatům. Použít můžou i děti od 3 let.
Cena: 109 Kč.

biolitRepelentní přípravek Biolit je určený k aplikaci jak na pokožku, tak i na oděv. Zajišťuje dlouhotrvající ochranu proti klíšťatům a komárům. Díky patentovanému složení odpuzuje
a zároveň usmrcuje, což je důležité především v ochraně proti klíšťatům. Lze aplikovat na jakýkoliv druh textilu. Chceme-li se chránit před napadením klíšťaty, pak přípravkem postříkejte zejména nohavice kalhot, obuv a ponožky.
Cena: 89 Kč

biolitBiolit repelent Power je repelentní přípravek určený k aplikaci na oděvy, ale lze použit i k aplikaci na nechráněná místa pokožky. Zvýšený obsah účinných látek zajišťuje vysokou a dlouhotrvající ochranu proti klíšťatům a komárům, na oděvu přetrvávající několik dní nebo do vyprání. Díky patentovanému složení je hmyz a klíšťata nejen odpuzován, ale i usmrcen již jen po krátkodobém kontaktu s ošetřenou pokožkou nebo oděvem, což je důležité především v ochraně proti klíšťatům.
Cena: 99 Kč.

biolitBiolit repelent Extra Power je repelentní mléko určené k aplikaci na pokožku. Díky nové technologii - microenkapsulování* účinných látek - zajišťuje vysokou a až 8hodinovou ochranu proti klíšťatům a komárům. Díky patentovanému složení odpuzuje hmyz a zároveň vykazuje i hubící účinek na hmyz a klíšťata, která přišla třeba jen do krátkodobého kontaktu s ošetřenou pokožkou, což je důležité především v ochraně proti klíšťatům. Přípravek může být použit i k ochraně dětí od 3 let.
Cena: cca 109 Kč.

Všechny repelenty Diffusil a Biolit je možné zakoupit v hypermarketech a drogeriích.


*Mikroenkapsulace účinných látek znamená, že účinná látka je v přípravku uzavřena v plastikovém obalu, jako v míčku. Ten má však jen několik setin mm v průměru a účinná látka se uvolňuje jen postupně a po dlouhou dobu. Přitom je zaručena dostatečná insekticidní nebo repelentní účinnost a dráždění kůže ošetřené osoby je omezeno na minimum.

Více informací najdete na stránkách www.biolit.cz

Reklama