Biopotraviny a zdravý životní styl je dnes in. Přinášíme vám několik tipů, jak prospět svému zažívání a celkově se cítit během stresujícího pracovního dne lépe.

Tři nové typy biovýrobků Mlékárny Valašské Meziříčí naleznete nyní v české obchodní síti. BIO jogurt bílý a s příchutí jahod nebo borůvek se vyrábí z mléka ekologického zemědělství a bio ovocné složky. BIO jogurty jsou zpracovávány v původní tučnosti minimálně 2,5 procent, což zaručuje zachování chuťových kvalit a podtrhuje přírodní charakter výrobku.

Jogurty obsahují probiotickou kulturu posilující organismus přirozenou formou. Harmonizují zažívání po léčbě antibiotiky a přispívají ke snížení hladiny cholesterolu. Ekologický obal je z rubové části využitý pro informace spotřebitelů o biovýrobcích.

„Náš pestrý sortiment jogurtů jsme obohatili také o řadu BIO. Po úspěších výrobků BIO kysaný nápoj (oceněný titulem Česká biopotravina roku 2006 a Mlékárenský výrobek roku 2007) a BIO kysaný nápoj s jahodovou příchutí (oceněný titulem Česká biopotravina roku 2007) rozšiřujeme BIO řadu o jogurt bílý, jahodový a borůvkový,“ uvádí Jana Novotná, ředitelka Mlékárny Valašské Meziříčí. „BIO jogurty se vyrábějí z mléka certifikovaných ekofarem.

BIO mléko je zpracováváno ve své původní tučnosti, což podtrhuje přírodní charakter výrobku a zvýrazňuje jeho chuť. Rovněž obal je přizpůsoben charakteru výrobku, na rubu snímatelného kartonu nalezne spotřebitel informace o biovýrobcích. BIO výrobky jsou uváděny na trh v duchu sloganu „Milujte přírodu“. Výrobek splňuje označení BIO, pochází-li minimálně 95 procent použitých surovin z ekologického zemědělství, proto také ovocné příchutě jogurtů jsou tvořeny ovocnou biosložkou,“ dodává Novotná.

Bio mléko obsahuje o více než 60 procent antioxidantů než „ne-bio mléko“. Antioxidanty se podílejí na zvýšení přirozené imunity organismu. Jogurty obsahují živou jogurtovou kulturu a probiotika, která chrání zažívací trakt, harmonizují zažívání po léčbě antibiotiky a přispívají ke snížení hladiny cholesterolu.

100 gramů jogurtu obsahuje i při zachování původní tučnosti mléka pouze 280 kJ a trvanlivost jogurtu je 18 dnů.

Výrobek lze zakoupit v běžné obchodní síti ve 150 g balení za maximální MOC 15,- Kč

Prestižní ocenění

BIO kysaný nápoj s jahodovou příchutí z Mlékárny Valašské Meziříčí získal navíc prestižní ocenění v rámci soutěže Česká biopotravina roku 2007 v kategorii mléčných biovýrobků. Nápoj zvítězil v kvalitní konkurenci ostatních mléčných produktů a úspěšně tak navázal na loňské prvenství BIO kysaného nápoje bez příchutě.

„Výrobek BIO kysaný nápoj s jahodovou příchutí je druhým úspěšným výrobkem mlékárny v kvalitě bio,“ říká Dagmar Petruželová, marketingová manažerka Mlékárny Valašské Meziříčí. „Také použití speciálního a snadno ekologicky zpracovatelného obalu Pure-Pak® společnosti Elopak významně ovlivnilo zájem spotřebitelů o tento produkt. Výrobek je dokonale chráněn před světlem, zachovává celkovou čerstvost nápoje a udržuje obsah veškerých potřebných vitaminů a benefitů BIO,“ dodává marketingová manažerka Mlékárny Valašské Meziříčí.

BIO kysaný nápoj obsahuje probiotické kultury, vitaminy a minerály, které pomáhají upravit životosprávu a zejména pročistit organismus. Probiotické kmeny mají regulační vliv na střevní mikroflóru, přispívají k její přirozené rovnováze a chrání zažívací trakt. Působí pozitivně na imunitní systém, a tím zvyšují naši obranyschopnost.

Výroba biopotravin podléhá přísným normám. Produkty vznikají v dokonale čisté technologické lince od příjmů mléka přes tepelný záhřev až po samotné balení a jejich celková výroba je dosti nákladná.
                                                             
Výrobek lze zakoupit v běžné obchodní síti za maximální MOC 20,- Kč / 400 g

Vše o těchto biopotravinách najdete na stránkách www.mlekarna-valmez.cz

Zapojte se do soutěže a vyhrajte tyčový mixér Tefal. Soutěž probíhá ZDE!

Reklama