„Máte-li super nohy, jděte do nich!“ Do čeho? Přece do „Hot pants“ – super krátkých šortek... čtete na stránkách módních časopisů, vidíte na módních přehlídkách a slyšíte v módních komentářích.
No jo, ale jaká je definice super nohou? 


Někdy až žasnu, kolik žen si to o těch svých myslí, a ty, které by si je mohly klidně dovolit, třeba naše dlouhonohé „náctky“, pochybovačně kroutí hlavou. „Mami, v tom bych nevylezla ani před barák!“ Přitom právě takovým holčinám, jejichž nožky ještě nezdobí celulitida, křečáky ani metličky, by slušely zdaleka nejvíc.Je fakt, že minimalistické kraťasy si může dovolit opravdu málokdo. Ale když už na to někdo má, musím s trochou závisti uznat, že je to pěkné podívání.
Tuhle jsem jednu takovou potkala v metru. Měla neskutečně krásně tvarované nohy, takové ty pidi šortečky, k tomu síťované punčochy s velkými oky. To celé v černé barvě. Teď si asi myslíte něco o šlápotách, ale ubezpečuji vás, že vůbec nepůsobila vulgárně. Byla neskutečně šik a musela jsem se za ní otočit. Jestli to nebyla modelka, tak cestou po Praze ji museli několikrát odchytit lovci modelingových agentur. Ale zpět do reality. Jestli tedy patříte mezi těch pár vyvolených a měla byste na taková kaťátka odvahu, vězte, že vůbec nejmódnější jsou ty se šlemi, overalové nebo třeba flitrové. Pokud chcete zdůraznit ženské křivky, volte ty, co mají lehce rozšířené nohavičky.A my ostatní? Zůstaneme raději trochu při zemi a navlečeme se do šortek úměrných naší postavě. Můžou být dlouhé do poloviny stehen nebo těsně nad kolena. Budeme se raději držet hesla: „Lepší menší efekt nežli velký defekt!“

Že i ty jsou na vás moc odvážné?Co třeba tříčtvrťáky? Ty na ulicích potkáváme asi nečastěji. Mezi ženami, ale i návrháři jsou oblíbené, a tak se drží na výsluní už pár let. Jsou takovým milosrdným kompromisem mezi šortkami a dlouhými kalhotami. Neodhalují tolik, co šortky, a přitom v nich není takové horko jako v dlouhých kalhotách.

A ještě tady máme staré známé capri kalhoty, které nostalgicky připomínají ženský šarm filmových hvězd. Nesluší jen hubenkám, jak by se mohlo zdát, ale mohou si je dovolit i ženy s bujnějšími křivkami.

Jaké kraťasy nosíte vy?
Troufla byste si na hot pants?
Nebo nosíte raději delší šortky a bermudy?
A co když krátké kalhoty nenosíte vůbec?
Napište nám svůj názor!

Reklama