Věštění z čajových lístků a kávové sedliny se k nám přeneslo od Indiánů. Tato metoda předpovídání budoucnosti není přímo magií. Jde spíše o lidové čarodějnictví. Není ovšem čarodějky, která by se touto kratochvílí někdy nezabývala. Věštění z kávové sedliny, z čajových lístků, bylinkového odvaru, kostí, kostek, klacíků, plamenů ohně, písku a mušlí je známé po celém světě.

 

Dobrá čarodějnice umí věštit i z pivních tácků

 

To je takové pořekadlo mezi těmi, kteří se těmto praktikám věnují. V zásadě jde o nadsázku, ale zase tak úplně „bokem“ to není. Jakmile se člověk vydá přes tenký můstek, který dělí striktní racionálno tohoto světa, a objeví světy jiné, prakticky nemá cestu zpět. Zapomenout to, co jsem již jednou viděl, nebo se naučil, nelze. Také ale neznám nikoho, kdo by se odtamtud vracet chtěl. Je to svět bohatý a pestrý. Navíc žádný zodpovědný člověk zabývající se magií nemůže říci, že již všechno umí a všechno pochopil. Čím víc poznáváme v tomto světě, tím více si uvědomujeme, kolik toho nevíme. Je to záležitost celého života… a možná ne jen jednoho.

 

Marie a její kávová sedlina

 

Naše redaktorka Maruška projevila zájem pohlédnout do tváře budoucnosti a vybrala si prozatím tu nejjednodušší cestu. To je také správné. Od prostředku to nejde dobře. Zde je dobré vědět, že tento způsob věštění je víceméně zábavou, nežli něčím, nač si „lehnout“. Ovšem netvrdím, že se to neplní.

S tarotem, nebo například vizí, to samozřejmě srovnat nelze. Je to tím, že jde výhradně o obrazotvornost toho, kdo sedlinu čte, zatímco u tarotu jde o přímou komunikaci s nevědomím tazatele a vize je následkem časové pružnosti. Vize přichází většinou náhle, za bdění, a spouštěcí mechanismus je u každého jiný. Znám ale lidi, kteří si ji dokáží navodit cíleně. (Ne, drogy v tom nejsou.) Věštění z kávové sedliny je prakticky jednoduché.

 

Malá pomůcka, i když některé čtečky lógru už mají vlastní symboly.


Šipka

Směřuje-li šipka stranou nebo nahoru, může znamenat splnění nějakého přání, směřující dolů je nepříjemnost či neúspěch.

Květina

Znamená lásku ze strany druhé osoby. Také rande – pozvání.

Koruna

Považuje se za velmi pozitivní znamení vyjadřující úctu ostatních lidí, nebo dosažení vzdělání.

Kotva

Znamená zakotvení v novém vztahu nebo zaměstnání.

Letadlo, vůz a podobně

Je znamením cesty.

Postava, nebo více postav

Věští buď nový milenecký vztah, to ve spojení třeba s květinou, srdíčkem a podobně, nebo společnost. Jakou, to lze odhadnout podle ostatních symbolů. Dva obličeje naproti sobě jsou jasné – všímejte si, jak se tváří.

Schodiště

Znamená cestu k úspěchům, nebo také nikoli, jde o to, co je kolem symbolu.

Slunce

Je velmi pozitivní symbol. Znamená radost, lásku, štěstí i zdraví.

Bota

Znamená většinou podraz nebo faleš. Může být ovšem znamením cesty, nebo nějakého pozvání na výlet. To podle ostatních symbolů.

Křížek

Pokud se v kávové sedlině objeví šikmý křížek, zkuste si vsadit. Symbolizuje totiž výhru. Rovný kříž na dně může znamenat i pohřeb.


Zvířata – mohou dokreslovat povahu nebo pocit

Kočka

Možná máte v okolí někoho, kdo se jen tváří jako přítel.
Slon

Znamená štěstí.

Lev
Symbolizuje sílu. Rovněž může být o situaci, kdy projevíte osobní statečnost.

Pes

Je znamením věrnosti a přátelství.

Ryba

Upozorňuje na možnost otěhotnění. Případně také aby si tazatel dával pozor, co komu říká.

Ptáci

Věští nové zprávy. Jaké, to ukáží okolní symboly.

 

Symboly, které vidíte, se u této metody věštění vždy vztahují k možné situaci. Povaha symbolů odpovídá asociaci, kterou vyvolají. Je dobré se nesoustředit jen na jednotlivé obrazy, ale umět je pospojovat alespoň do holých vět, které pak udělají souvislý obrázek. Je to metoda krátkodobá. Platí, že co je nejblíže k okraji hrnečku, to se vztahuje k nejbližší budoucnosti. Touto metodou obecně nevěštíme dále než týden kupředu. Lze číst i z talířku. Tam se většinou nacházejí doprovodné symboly, které mohou dokreslit situaci.

 

Pokud se vám bude chtít, použijte k výkladu ze sedliny hrneček s ouškem, pokud možno se světlým vnitřkem a bez vzoru. To aby se vám to nepletlo. Kávu můžete osladit a musíte ji vypít. Mléko do ní nedávejte. Po vypití nechte asi pět minut stát, pak uchopte hrneček za ouško a třikrát jím v šikmé poloze zakružte po směru hodinových ručiček, pak rychle otočte dnem vzhůru na talířek. Po zhruba deseti minutách můžete začít se čtením symbolů. Začínejte u ouška. Tam jsou nejdůležitější věci. 

 

A Maruščin výklad?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


Maruška se podle všeho v nejbližší době setká s člověkem, který má vousy a nebude jí připadat právě chytrý. Mohla by z něho být rozladěná. Dále by měla mít nějakou pochůzku po úřadech, z níž bude mít velmi dobrý pocit a událost šťastně dopadne. Také ji čeká nějaká cesta, kam se vydá něco obhajovat – možná to má souvislost s tím úřadem. Tak uvidíme. :)

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

Maruška tam také našla želvu, která symbolizuje dobrý úsudek a zdraví, a mravenečníka, jehož poselství je velkou neznámou. co vidíte vy?..:)

 

Zkusíte to také? 

Reklama