V naší soutěži se salonem Hell.cz jste měli možnost vyhrát poukázku na piercing (viz ZDE). Zájem byl veliký, a tak jsme se rozhodli z celé akce udělat reportáž. Jedna z výherkyň, čtenářka Tereza, svolila, že smíme její návštěvu salonu v magazínu uveřejnit.

Do Prahy na piercing přijela čtenářka až z Jirkova v severozápadních Čechách, my jsme se s ní setkali ještě před salonem, abychom jí položili několik otázek...

Chtěla jste vždycky mít piercing?
Že bych to vyloženě chtěla, to ne. Vždycky jsem nad tím ale váhala. Když se naskytla příležitost piercing vyhrát, tak jsem to zkusila a vyhrála jsem – budu ho mít.

Kam to bude?
Do pupíku.

Bojíte se hodně?
Nebojím se samotného zákroku, bojím se následných komplikací.

Slyšeli jsme, že to hodně bolí...
Já zase slyšela, že je to jako píchnutí náušnice.

Uvažujete i o jiné extrémní ozdobě těla? Tetování, vypalování do kůže...
Vypalování do kůže určitě ne. Dívala jsem se na stránky, vypadá to sice hodně zajímavě, ale do toho bych určitě nešla. Co se týče tetování, je sice pěkné, ale i na to jsem příliš konzervativní. Když mi bude šedesát, sedmdesát, tak už to nebude třeba naopak vůbec hezké – určitě bych to pak chtěla odstranit, což je mnohonásobně bolestivější a mnohonásobně dražší... Co jsem ale zkoušela, je malování henou – to se mi líbí.

Jak na vaši výhru reagovalo vaše nejbližší okolí? Třeba přítel?
Přítele momentálně nemám. Doma to vědí, mají z toho radost, a jakmile to skončí, mám se okamžitě ozvat, jak to dopadlo (smích).

Vstupujeme do Pekla...

 

V salonu nás přivítala Misha, která (ač na první pohled úleťačka a ďáblice) Terezu obeznámila se všemi důležitými věcmi.

Jak to vlastně celé probíhalo? Misha se úplně nejdřív zeptala Terezy, jestli jí už bylo osmnáct, jinak by potřebovala povolení zákonného zástupce. Potom se jí vyptala na alergie a upozornila Terezu na různé alergeny, kterým se zprvu vyhnout (i zvířátka mohou být problém), vysvětlila jí, jak dlouho se piercing v pupíku hojí a jak se o něj starat, co dělat, když se objeví různé obtíže, co je vážné a co ne... Zkrátka dala Tereze asi čtvrthodinovou instruktáž, co ano a co už ne.

Potom Misha zjistila, že Terezin pupík není úplně ideální, protože má ve středu vyboulenou kůži, která bude bránit v nasazení velkého kamínku a může piercing při hojení vyosit. Ale i to Misha vyřešila, s Terezou se rozhodly pro užší piercing (1,2 mm), přičemž šperk do něj přidají později, až bude ranka zcela zahojená. Těžší šperky se sice nosí na piercingu 1,6 mm širokém, ale i ten půjde po zhojení lépe aplikovat. „Neměl by to být problém,“ řekla Misha, „stejně to budeme píchat širší jehlou.“

Protože Tereza aktivně sportuje, dělá fit box a spinning, navrhla Misha necelokovový piercing z bioplastu, který je pružný a lépe se tělu přizpůsobí.

Pak už se šlo na věc – Misha nejprve Terezu „otečkovala“, tedy udělala si značky, kudy piercing povede a...

Jak probíhal samotný piercing, to si můžete prohlédnout na tomto videu!

„Širší jehlou jsme to píchali i proto, aby se krev neusadila v ráně a lépe se všechno zhojilo,“ vysvětlila Misha. Potom ještě předala Tereze dárky, antibakteriální mýdlo k ošetřování a čtvercové ochranné náplasti na první dny. Antibakteriální mýdlo bude Tereza střídat se slanou vodu, která bude ránu pěkně vysušovat. Po měsíci začne ranka splaskávat, to je správný čas nechat si přijít piercing zkrátit.

Jediné, co se může při piercingu pupíku stát, je, že se špatně zhojí – to je ale způsobeno špatnou péčí. Může se samozřejmě stát, že vám v nějakém špatném salonu neřeknou, co s piercingem dělat, jak se o něj starat, potom neváhejte a zavolejte si třeba do Hell.cz, nebo nějakého jiného renomovaného salonu, určitě vám poradí a pomohou. „Kdyby se cokoli dělo, cokoli se ti nezdálo, hned zavolej,“ rozloučila se Misha s Terezou, „velké problémy vznikají z těch malých. Těm malým zabráníme, když o nich budeme vědět.“

Na závěr jsme se Terezy znovu zeptali na pár otázek...

Dokážete si představit, že byste se někdy nechala vyzdobit podobně jako Misha?
(Smích) Ne. Mně se to líbí, ale já studuji managering, a s tím se to neslučuje. Třeba na bráchovi, který je vyloženě na takovéhle věci typ, nosí třeba dredy, tak na něm by to určitě vypadalo dobře, ale na mně ne.

Jaké máte teď pocity?
Není to nic hrozného. Bolí to sice trochu víc, než jsem čekala – to samotné píchnutí je dobré, teď mám ale pocit, jako když si trochu víc odřu koleno.

Chtěla byste nějaké extrémní zdobení? Co jste ochotna vytrpět pro krásu? Nechala byste si udělat piercing nebo tetování na přání vašeho partnera? Nechala byste se vyzdobit podobně jako Misha?

Reklama