6389ee2e8375dobrazek.png
Foto: Shutterstock

Ivana (36)
Mám 36 let, měla jsem 4 dioptrie a 3 porody. Na laserové korekci jsem byla před půl rokem a vidím tak jak nikdy předtím. Štve mě, že jsem se nerozhoupala dřív. Za sebe doporučuji, zákrok trval pár minut, bezbolestně, za pár hodin oči přišly k sobě, ta bolest byla veliká, ale druhý den už úplně v pohodě. Ještě si kapu do očí kapičky, protože jsou sušší než před korekcí a jsem citlivější na sluneční světlo, ale to se prý tak do roka upraví. A i kdyby ne, tak to není nijak omezující, rozhodně jsem ráda, že už si nemusím cpát do očí čočky.

Kristýna (45)
Maminka byla na jaře na operaci někde v Průhonicích. Stálo jí to padesát tisíc a stále nic nevidí na jedno oko. Jedno jí udělali perfektně, krásně vidí, ale druhé je úplně na prd. Už jí to oko v rámci reklamace třikrát operovali a výsledek je pořád stejný, nevidí. V lednu jde už na čtvrtou operaci a doufá, že dopadne dobře. Po dosavadních zkušenostech už by do toho nikdy nešla. Vyhozené peníze a brýle nosí pořád.

Petra (42)
Operaci mám za sebou, měla jsem na obou očích kolem 3 dioptrií. V srpnu to budou přesně 4 roky. Na levém oku jsem po operaci byla úplně bez dioptrií, na pravém něco malinko zůstalo. Brýle od té doby zatím ještě nosit nemusím. Jediný problém, který mám, je větší citlivost na sluníčko (varovali mě), takže dřív jsem sluneční brýle nepotřebovala, teď v létě bez nich neodcházím z domu. Vydržet se to dá, není to zas tak strašná světloplachost.

Druhá menší vada operace je ta, že na těch očích jsou jizvy. No a jako každá jizva občas zabolí, hlavně když se zapomenu a hodně silně si protřu oči. Ale pokud to mám zhodnotit celkově, jsem ráda, že jsem do toho šla. Užívám si to hlavně v zimě, kdy nejsem "slepá" ještě půl hodiny po vstupu do místnosti.

Eva (29)
Mám operované jedno oko, asi 1,5 dioptrie. Vůbec nechápu lidi, kteří nechtějí tuto operaci podstoupit. Já tedy nenosila ani čočky, ani brýle. Zkrátka jsem se s nimi nesžila. Operací se mi rozzářil svět, považuji to téměř za zázrak. Suché oči nemám vůbec, ani citlivé. Občas mám takový tupý pocit v tom oku. Nevím, jak jinak to popsat. Trpím na migrény, a to mě pak to operované oko bolí fest, ale tomu tak bylo i před operací. Šla bych rozhodně znovu.

Michaela (39)
Byla jsem na operaci (do té doby asi 15 let jsem nosila brýle a čočky, měla jsem přes 6 dioptrií) a popravdě jsem strašný posera, takže docela zázrak, že jsem se k tomu odhodlala. Nevím, jak ostatní, ale mě třeba měsíc trvalo, než jsem pořádně viděla - do té doby rozmazaně, až jsem byla zoufalá, že jsem na operaci vůbec šla. Teď v zimě mám trochu suché oči, tak si dávám umělé slzy. Ale zatím jsem spokojená a mám prý skoro zdravé oči podle doktora, co se týče dioptrií jsou snížené na minimum.

Martina (35)
Šla jsem do toho před 17 lety hned v 18 letech při 5,25 dioptrii na každém oku za našetřené peníze z brigád. Opravdu nejlepší investice v mém životě. Tehdy jsem byla mladá a nad komplikacemi jsem nepřemýšlela, dnes bych to asi řešila víc. Ale ten pocit, že člověk vidí neustále a při všech situacích, je k nezaplacení. 

Zdroj: internetové diskuze

Čtěte také:

Reklama