Veronika Bulánková, redaktorka

V mém výčtu oblíbených seriálů určitě nesmí chybět Gilmorova děvčata. Seriál o matce a dceři, které jsou zároveň nejlepší kamarádkami, jsem dřív sledovala každý den po příchodu ze školy. Byla to pro mě taková odměna po vyučování. Během let jsem všechny díly viděla několikrát, protože ho hodně často reprízují. Poslední díl v roce 2007 mě zamrzel, protože jsem chtěla vědět, jak se bude osud Lorelai a Rory vyvíjet v dalších letech. Naštěstí v roce 2016 přišly čtyři nové epizody, i když na konci to bylo ještě zamotanější než předtím. Nesnáším otevřené konce!

gilmoro.jpgFoto: Profimedia

Ze současnějších seriálů se mi hodně líbil Mindhunter, který se odehrává v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století a sleduje počátky studia sériových vrahů. Není v něm moc akce a je založený spíš na rozhovorech, ale rozhodně nenudí.

profimedia-0377729997.jpgFoto: Profimedia

Nedávno jsem stihla také sérii I Am Not Okay with This o středoškolačce, která na sobě po smrti otce začne pozorovat nadpřirozené schopnosti. Problém je, že je nemůže ovládnout, a tak kolem sebe napáchá docela velký zmatek a škody. Každý díl má jen dvacet minut, takže to hezky odsýpá a konec první série je opravdu šokující, takže si na něj počkejte. Škoda, že pokračování je zatím v nedohlednu.

Teď jsem začala sledovat ještě Dobré místo v hlavní roli se zábavnou Kristen Bell. Eleanor se po smrti ocitá na takzvaném Dobrém místě, kam lidé chodí za odměnu. Jenže ona byla během svého života docela sobecká a zlá, takže je očividné, že je na Dobrém místě omylem a v důsledku toho, se začnou dít podivné věci. Zatím mám za sebou jen pár dílů, ale jeví se to jako příjemná oddychovka.

profimedia-0357899892.jpgFoto: Profimedia

Marta Kratochvílová, editorka

Ze seriálů rozhodně doporučuji nejsledovanější neanglicky mluvící seriál na Netflixu, kterým je španělský La Casa de Papel, anglicky Money Heist. Tento seriál je velmi chytlavý a zalíbí se určitě jak mužům, tak ženám. Někteří herci z tohoto seriálu hrají také v Elite, což je opět velmi povedený španělský seriál, který je aktuálně velmi populární ve světě.

profimedia-0469505199.jpgFoto: Profimedia

Dalším mým oblíbeným seriálem jsou Sedmilhářky (Big Little Lies). Reese Witherspoon, Nicole Kidman nebo třeba Shailene Woodley v nich uvidíte v úplně jiných rolích, než jste zvyklé. A věřte, bude se vám to líbit. Nejde o seriál tipu Gilmorova děvčata nebo Sex ve městě (i když ten je pro odlehčení jistě také dobrým tipem, aktuálně jsou všechny řady například na HBO GO), ale jde o napínavé drama s nádechem krimi, na jehož rozuzlení si musíte počkat do posledního dílu. Na Sedmilhářkách se mi líbí, že každá řada má svůj konec. Ne jako u jiných seriálů, kdy musíte čekat půl roku na další řadu, abyste věděly, jak skončí nebo zase neskončí.

shutterstock-595403273.jpgFoto: Shutterstock

Pokud jste ještě neviděly Příběh služebnice, je dalším chytlavým seriálem, na který rozhodně doporučuji se podívat. Mezi mé oblíbené seriály posledních let pak patří třeba také Narcos, životopisný seriál o legendárním drogovém baronovi Pablu Escobarovi, který byl zapojený do ilegální výroby kokainu.

Karolína Waberová, redaktorka
 
Když už je řeč o seriálech, rozhodně musím zmínit seriál Mad Men (Šílenci z Manhattanu), který je sice staršího data, ale přesto se pokaždé ráda nechám odpoutat od reality a vklouznu do světa, kdy byla reklama ještě v plenkách. Prostředí reklamky šedesátých let minulého století je jedním z nejoceňovanějších seriálů americké televize. Rozhodně doporučuji všem ženám, které mají rády trojkombinaci – drama, krásní muži a smysluplné dialogy.

Kromě nejnovější netflixovské a HBO klasiky můžu doporučit třeba seriál Penny Dreadful. Tedy především těm z vás, které máte rády mysteriózní prostředí špinavého Londýna 19. století. Náladou by se dal seriál přirovnat třeba k Sherlockovi Holmesovi. Název Penny Dreadful nevznikl jen tak. Ve svých dobách se jednalo o plátek za jednu penny, který byl sborníkem hrůzostrašných historek. Z příběhů o upírech, Dorianovi Greyovi nebo třeba Frankensteinově monstru mrazí v zádech. Bonusem je krásná Eva Green v hlavní roli.

profimedia-0250002223.jpgFoto: Profimedia

Vendula Kubalíková, zástupkyně šéfredaktora

Za sebe mohu doporučit Younger (Znovu 20), americký seriál měl premiéru v roce 2015 a stojí za ním úspěšný producent Darren Star, který stvořil i legendární Sex ve městě. Čekejte ženskou oddechovkou. Hlavní hrdinka Lisa je rozvedená matka, která se snaží vrátit po dlouhé pauze zpět do své vysněné práce ve vydavatelství, ale zjišťuje, že je to v jejím věku těžší, než se zdálo. A tak se rozhodne předstírat, že její 26 a vytoužené místo získá a s ním i nový život, jež není zrovna jednoduchý. Seriál se odehrává v New Yorku a každičký vybraný model hereček vás dostane do kolen. Radost pohledět. (Vybrané fotky se nelekejte, je trochu zavádějící, ale rozuzlení hledejte na konci poslední série.) 

profimedia-0429623911.jpgFoto: Profimedia

Můj další tip je The Bold Type. Redaktorka Jane, managerka sociálních médií Kate a stylistka Sutton jsou tři kamarádky, které pracují pro magazín Scarlet, celosvětový magazín pro ženy. Hlavní hrdinky hledají svoje místa na slunci, identitu, lásku... A jsou při tom neuvěřitelné kočky a vynáší opět skvělé trendy modely.

5e74e57ebd439b743f0ce-730d-44a4-8080-7b99940f9fd4.jpgFoto: Freeform

Pokud milujete ságu Hvězdných válek, musíte rozhodně vidět Mandaloriana, který rozehrává vedlejší linii této legendární série. Osamělý střelec a námezdní lovec Mando při jedné ze svých zakázek dostane do opatrování zelené batole, jež nejspíš představuje Mistra Yodu. O toto roztomilého baby Yodu s nadpřirozenými schopnostmi je velmi záhy enormní zájem a Mando se rozhodne ho uchránit, všem problémům navzdory... Rozhodně doporučuji i Zaklínače, Hru o trůny nebo Černobyl.

Čtěte také:

Reklama