Bohužel někdy jsou nezapomenutelné i hodiny a hodiny úmorné přepravy na ono vysněné místo. Receptem na zkrácení si dlouhé chvíle bývá samozřejmě dobrá společnost, ale stane se, že i váš nejlepší parťák na cesty by mohl na chvíli pro změnu mlčet, cestujete sami nebo prostě zrovna nenarazíte na ty zajímavé upovídané lidi jiných kultur, kteří často bývají součástí těch nezapomenutelných chvil. Ve všech těchto situacích vás nikdy nezklame dobrá audiokniha. Díky ní se může z nudných prosezených kilometrů stát krásný zážitek z cest navíc.

audi780.jpg

Hodně z nás si přesně z tohoto důvodu hodí do batohu nebo kufru nějakou tu knihu. S tou však můžeme narazit na pár úskalí v situacích, kdy je audiokniha naopak k nezaplacení. Zaprvé: „Kam já tu knihu dám?!“ Nevím, jak vy, ale u mě šla kniha do batohu mezi posledními věcmi a příliš často hodně natěsno. Kdežto telefon máte s sebou stejně vždycky. Zadruhé, nemusíte usilovně přemýšlet, kterou vzít, s audioknihami si můžete vybrat až podle nálady na cestách. A zatřetí, audiokniha má dokonalou vlastnost přehlušit nežádoucí zvuky vašeho cestovatelského okolí. Ano, mluvím o tom chrápajícím „týpkovi“ vedle na sedadle dálkového autobusu nebo spolucestujících v letadle, kteří až příliš dlouho řeší věci, které jednoduše slyšet nepotřebujete. No a na další výhody audioknih určitě přijdete sami, stačí si jen do mobilu stáhnout zdarma aplikaci Audioteka nebo si vybrat audioknihu na jejich webu.

Poslouchat můžete samozřejmě cokoli, co je vaším cestovatelským srdcím nejbližší. Audioknihy z tohoto výběru však zaručeně zkrátí a zpříjemní cestu nejednomu světoběžníkovi. S Audiotékou si navíc můžete všechny audioknihy vyzkoušet díky ukázkám zdarma a do konce srpna máte možnost koupit svou první audioknihu s 50% slevou.

stoparuv-pruvodce-galaxii-duze.jpgStopařův průvodce galaxií

Autor: Douglas Adams
Čte: Vojtěch Dyk
Délka: 6 hod. 28 min.

Trocha zvláštnosti a absurdity pro veselé povahy. Kam jinam se na dlouhé cestě v mysli vydat než na sci-fi cestu do vesmíru. Zjistíte tak, co se může dít, když si po zničení Země stopnete kosmickou loď a zaručeně pak dostanete chuť na vlastní dávku dobrodružství. Vtipným únikem z reality navíc budete provedeni v osobitém podání Vojty Dyka.
Kapitola zdarma na webu Audiotéka.        


 

Jak-jsem-stopoval-letadlo1.jpgJak jsem stopoval letadlo

Autor: Stanislav Gálik
Čte: Stanislav Gálik
Délka: 6 hod. 52 min.

Neobyčejně obyčejný příběh o tom, jak vám může změnit život cesta po světě, když jde zrovna všechno k šípku a vy se rozhodnete dát výpověď, sbalit kufry a zkusit přijít na to, o co na tom světě vlastně jde. Inspirujte se zážitky Stanislava Gálika a poučte se z jeho zkušeností, nikdy nevíte, co vás při cestování může potkat.
Kapitola zdarma na webu Audiotéka.    pisen-ledu-a-ohne-2.jpgPíseň ledu a ohně

Autor: G. R. R. Martin
Čte: František Dočkal
Délka: 267 hod. 38 min.

A teď něco pro ty, které čeká opravdu hodně dlouhá cesta. Přes 267 hodin poslechu kompletní knižní předlohy oblíbeného seriálu vám zkrátí nejen cestu, ale možná i to nekonečné čekání na další sérii. Navíc oproti Západozemí vám pak ten reálný svět dost možná přijde mnohem přívětivější a mírumilovnější.
Kapitola zdarma na webu Audiotéka.


uz-nikdy-pesky-zibura.pngUž nikdy pěšky po Arménii a Gruzii

Autor: Ladislav Zibura
Čte: Ladislav Zibura
Délka: 9 hod. 51 min.

Již potřetí se český „pěškomilec“ a cestovatel audioknižně vydává za poznáním nových kultur – tentokrát do Arménie, Gruzie a Náhorního Karabachu. Ať už se vydáváte podobným směrem, nebo do jiných koutů světa, Ziburův humor a smysl pro sebeironii vám bude více než dobrým společníkem.
Kapitola zdarma na webu Audiotéka.ctyri-dohody.pngČtyři dohody

Autor: Don Miguel Ruiz
Čte: Jaroslav Dušek
Délka: 3 hod. 4 min.

Inspirativní myšlenky plné životní moudrosti, které stojí za to si vtlouct do hlavy. Snad povinná četba pro všechny, kdo se vydávají hledat opravdové štěstí a sebe sama.
Kapitola zdarma na webu Audiotéka.
audioteka-mistri-slova-NA-VYCHOD-OD-RAJE.jpgNa východ od ráje

Autor: John Steinbeck
Čte: Pavel Rímský
Délka: 34 hod. 4 min.

Slavná klasika držitele Nobelovy ceny v mistrném podání Pavla Rímského. Pokud jste se k ní nedostali doteď, je načase se vydat „Na východ od ráje“ právě třeba během vašeho dalšího dobrodružství. Patří mezi ty, na které se nezapomíná.
Kapitola zdarma na webu Audiotéka.Sex-v-peti-dilech-sveta-2.jpgSex v pěti dílech světa

Autor: Miloslav Stingl
Čte: Tomáš Jirman
Délka: 4 hod. 32 min.

Pohodový poslech na téma, které určitě přišlo na mysl nejednomu cestovateli. Získejte přehled o milostných praktikách na pěti světadílech díky poutavému vyprávění českého cestovatele Miloslava Stingla.
Kapitola zdarma na webu Audiotéka.

Reklama