Líčení, česání a zkrášlování vůbec vám může možná zabrat v životě víc času, než byste hádala. Jak dlouho stojíte každé ráno před zrcadlem v koupelně? Pokud jste o tom nepřemýšlela, vězte, že britská kosmetická značka Skinbliss ano. Uspořádala totiž mezi muži i ženami malý průzkum.

Z výsledků průzkumu vyplynulo, že zkrášlovací rituály i prosté nezbytné činnosti pro úpravu vzhledu, které ženy provozují každý den, zaberou ženám v průměru 3 276 hodin života. To je v přepočtu 136 dní. Přitom celých 60 procent dotázaných uvádí, že jsou pro ně takovéto činnosti otravné. Jen třetina zástupkyň něžného pohlaví přiznala, že péče o zevnějšek jim dělá dobře. Líčení a péči o vlasy se ženy věnují v průměru 20 minut denně.

Muži jsou na tom mnohem lépe. Nemusí se, alespoň ve většině případů, líčit nebo foukat vlasy. Přestože v současné době muži věnují zkulturňování svého zjevu stále více času, ženám se nevyrovnají. Průměrný muž stráví před zrcadlem pouhých 1 092 hodin života. To je 45,5 dne.

Napadá vás, co byste mohla za ty tři a půl měsíce života stihnout? Je to například doba, za kterou člověk doletí jedenáctkrát na měsíc a zpět.

Kolik času věnujete svému zkrášlování? Baví vás to nebo ho považujete za otravné?

Reklama