makeup.jpgFoto: Shutterstock

Pandemie nového koronaviru vrhla velkou část pracujících do režimu práce z domova a novou téměř každodenní pracovní rutinou se staly online videohovory, videoporady a videokonference. „I když pracujete z domova, je dobré udržet si co nejvíce každodenních rituálů, na které si pleť bude zvykat a pozitivně reagovat. Pro dámy to znamená hlavně ranní úpravu pleti a také vlasů. Budete se cítit sebevědomě a svěže. Nejlépe a nejrychleji dosáhnete hezkého vzhledu zaměřením se na sjednocenou pleť pomocí make-upu nebo BB krému a také na upravené zvýrazněné obočí, které dodá základní rám vašemu obličeji,“ říká kosmetička a vizážistka Adéla Komárková.

kol1.jpg

Foto: L’Oréal Paris / Urban Decay / Notino.cz / Oriflame / Benefit / Lancôme

Je ovšem samozřejmé, že některé dny kompletní make-up a účes zkrátka stíhat nepůjde. Jak se tedy alespoň rychle zkrášlit, třeba před nenadálou videoporadou? „V prvé řadě se zaměřte na rozjasnění očí, aby nepůsobily unaveně. K tomu pomůže správný oční krém a korektor. Jemnými poklepy jej aplikujte a následně můžete lehce zapudrovat. Máte-li oči po ránu opuchlé a oteklé, mám pro vás skvělý tip: dejte si přes noc do lednice dvě lžíce a ráno je přiložte na oči. Tím je ochladíte, podpoříte cirkulaci krve a opuchnutí zmizí,“ radí kosmetička a vizážistka Adéla Komárková. Můžete též použít jasnější oční stíny do vnějšího koutku očí. Na rty použijte lesk nebo balzám, který vaše rty udělá „šťavnatější“, takže přitáhnou více pozornosti od zbytku případných nedokonalostí.

kol2.jpg

Foto: Urban Decay / Benefit / Giorgio Armani / Yves Saint Laurent / Avon / Sisley Paris / Missha 

Rychlou úpravu zakončete kvalitní řasenkou pro výraznější pohled. Pro ještě hustější a delší řasy naneste před aplikací samotné řasenky bezbarvou podkladovou bázi, která je obalí, oddělí, a navíc také vyživí. Pokud máte před videokonferencí dostatek času, s make-upem si pohrajte. Video přenos, byť v HD standardu, totiž často působí vybledleji než realita. Při líčení se tak můžete více odvázat a vsadit na sytější barvy, výraznější kontury a více lesku. Nebojte se ani větší vrstvy rozjasňujících pudrů a tvářenek. Co se týče vlasů, zaměřte se hlavně na prameny kolem obličeje nebo ofinu, vlasy na týle stejně nebudou vidět. Při volbě oblečení pamatujte, že pro kameru není vhodná červená, černá a bílá barva ani výrazné vzory. Před začátkem přenosu je nejlepší sama sebe přes kameru na svém počítači zkontrolovat a použít jako zrcadlo, abyste svůj vzhled mohla zhodnotit a případně poupravit.

Reklama