"Moje budoucí tchyně je trochu afektovaná, trochu mondéna při těle a asi trochu hysterka,  nicméně brala jsem ji takovou, jaká je. Když jsem však přišla poprvé k nim domů, utrpěla jsem menší šok," líčí Karolína první dojmy z návštěvy u rodičů svého přítele. Dosud se s nimi vídala jen v restauracích anebo na chalupě, avšak nedávno nastal čas první návštěvy přímo v rodinném bytě. Přítel ji varoval, že jeho maminka má nějaké své libůstky, jako třeba sbírání všelijakých miniaturek a k nim nezbytných poliček, ale Karolínu víc zarazilo něco jiného.

Plechovky hubnoucích koktejlů, speciální tyčinky, které mají nahradit třeba oběd, sušená bílkovina, sušené odtučňovací mléko, speciální hubnoucí müsli... To všechno a ještě mnohem více bylo k vidění na policích v kuchyni a přehlídka pokračovala dále po bytě. V rohu obývacího pokoje stojí orbitrack, přístroj na běhání přesně toho typu, který doporučuje televizní reklama, jiný cvičební přístroj vykukuje zpod palandy. Na palandě položený walkman se speciální nahrávkou, která má zaručit, že se nenáviděná kila navíc dají na ústup.

"To víš, Karolínko, mám svá léta, nehubne se mi tak snadno jako vám mladejm, tak zkouším, jak tomu pomoct," zašveholila potenciální tchyně. Snad to měla být omluva za to, že naklizený byt připomíná spíše kulisy k představování různých přípravků na hubnutí.

Posléze se ukázalo, že tchyně sice svá slova myslela zprvu omluvně, avšak poté hovořila o svých pokusech s hubnutím dlouhé minuty, ba celé desítky minut. "Zaujalo mě, že vyzkoušela kdeco, s jednou výjimkou, totiž změnou životního stylu," popisuje Karolína. Místo toho žena líčila, jak zkusila tenhle koktejl, tamty pilulky... "Myslela jsem si, to přece musí fungovat, když to bere ten Novotný z televize, ten by žádnej podvod přece nepropagoval, no řekni!..." a nově taky hubnoucí náplasti... "Ty taky propaguje takovej z televize, ale von je mladej, tomu to hubnutí jde snáz, já bych asi potřebovala používat těch náplastí víc najednou, a na to nemám peníze," slyšela Karolína. Přítelova maminka pracuje jako hospodářka na střední škole a peněz nazbyt nemá. A všechny volné dává do svého koníčka, hubnutí.

Nejvíce se jí líbí různé přípravky, které slibují hubnutí bez námahy a omezování, protože moc ráda jí a odmítá si odpírat, ale vyzkoušela i různé cvičicí přístroje. "Asi už to není nic pro mě nebo to dělám blbě, ale prostě mi to nejde s tim tak pěkně cvičit jako těm lidem z televize".  

Karolíně to nedalo a zeptala se, zda se paní také třeba vypraví na procházku, pěkně ostrou chůzí, ale to prý ne, protože na to nemá čas a pak, to jistě nebude tak účinné. Inu, na procházky nedávali žádné reklamy :-)))

Zkoušeli jste někdy vy nebo vaši blízcí výrobky z reklam, díky kterým mělo jít hubnutí samo? A jak to dopadlo?