6273bc096062dcl.jpg
Foto: Fanta

Záhady máme v redakci rády, takže po otevření oranžové krabice, kterou nám zaslala Fanta, zavládlo všeobecné nadšení. V růžové plechovce se totiž ukrývala nová tajná příchuť této populární limonády a na nás bylo, jestli ji dokážeme uhodnout. Hádat ovšem můžete i vy a až do konce května je navíc možné se svým tipem zapojit do soutěže. Kromě drobnějších cen, jako je osuška či sluchátka, se hraje o exotickou dovolenou v hodnotě 150 000 Kč. A to je pořádně lákavá nabídka!

Do celé kampaně jsou navíc zapojené veřejně známé osobnosti, které budou na sociálních sítích sdílet nápovědy pod hashtagem #WhatTheFanta, které vás mohou dovést k oné záhadné příchuti. Jednou z tváří soutěže je také youtuber GoGo. Ten se ale bude snažit jako James Bond tajemství uchránit.

Více inspirace najdete ve videu


Jaké jsou naše redakční tipy?

Veronika, redaktorka

Vždycky jsem si chtěla vyzkoušet výzvy objevující se v kulinářských soutěžích, kdy mají účastníci hádat potraviny se zavázanýma očima, takže mě kampaň Fanty nadchla. V tomto případě jsme sice neochutnávaly se zavázanýma očima, ale zase jsme absolutně netušily, co se v plechovce skrývá. Nápovědou nám ovšem byla růžová barva a vůně. Jako první věc mě ovšem zaujal nápis na plechovce, že je nová příchuť bez cukru. Pokud už totiž sáhnu po sladkém nápoji, většinou volím varianty se sladidly.

Po nalití do skleničky mě zaujala výrazně růžová barva. Po zhodnocení vizuálního vjemu následoval čichový. Z nápoje jsem hned ucítila černý rybíz, ale vzhledem k tomu, že taková Fanta se běžně prodává, mi bylo jasné, že jsem vedle. Konečně jsem tedy limonádu ochutnala. Je slaďoučká, krásně perlí, ale bylo pro mě hrozně těžké rozeznat příchuť. Z limonády jsem chvíli cítila malinu, chvíli třešeň a chvíli se mi zdálo, že je to brusinka. No, takže tipuju brusinku, ale vsadím se, že to bude špatně. Musím přiznat, že jsem ze svých chuťových buněk zklamaná a ještě je budu muset hodně trénovat. 

Marta, editorka

Soutěž Fanty mě docela zaujala, i když obecně preferuji spíše jiné nápoje. I já jsem si tedy vzala skleničku a trochu si odlila vedle. Vlastně mě to docela překvapilo… mám totiž ráda malinovku a tento nápoj mi trochu malinovku připomínal vůní a mírně i chutí. Zaujala mě i svítivě růžová barva. Překvapilo mě, jak sladký nápoj je, když jde o zero variantu bez cukru. Věřím, že spoustě milovníků sladkých nápojů zachutná. A dokážu si ji představit i jako zajímavou přísadu do míchaných drinků.

Kromě maliny mám pocit, že ve Fantě cítím trochu třešně a ibišku. Takže tipuji něco mezi třešní a malinou s nádechem ibišku… Takový tip ale nejde. Ve skutečnosti vůbec nemám tušení. Ale na webu Fanty jsem přece jen našla malou nápovědu, jedno slovíčko, které má dost společného s jednou z nabízených variant. Do soutěže s Fantou jsem se zapojila a jsem zvědavá, jestli jsem se se svým tipem nakonec trefila. Co jsem ale odklikla, vám prozrazovat nebudu.

Adéla, redaktorka

Převážně piju jen vodu, případně vodu s citrónem, ale novou Fantu jsem vyzkoušela ráda. Naposledy jsem její klasickou variantu měla někdy na základní škole, takže nová příchuť byla něčím netradičním pro moje konzervativní chuťové pohárky. Ovšem musím upřímně přiznat, že se jednalo o novinku příjemnou. Nemám příliš ráda sladké pití a nová Fanta má sladké chuti tak akorát vyvážené množství. Navíc se jedná o variantu zero, což má zase výhody nutriční. Chuť je dostatečně signifikantní, abych si ji zapamatovala a zároveň natolik nevtíravá, aby se dala popíjet třeba k jídlu. Vůně mi připomínala zahradní ovoce, ale chuť hlasovala spíše pro nějaké ovoce exotické. Co jsem tipla jako příchuť si nechám pro sebe stejně jako kolegyně Marta, abych případně neovlivnila další soutěžící.

fanta.jpg
Foto: Fanta

Soutěž, která probíhá od 2. května a poběží celý měsíc, funguje na principu registrace QR kódu z obalů lahví a plechovek do aplikace Coca-Cola. Každý, kdo zaregistruje svůj tip, může získat drobné ceny (například sluchátka či osušku) a zároveň se automaticky zařazuje do slosování o hlavní výhru v podobě voucheru na dovolenou v exotické destinaci v hodnotě 150 000 Kč. Více informací najdete na webových stránkách www.coca-cola.cz/wtf.

Reklama