Poslední čtenářský příspěvek dnes je od čtenářky s nickem Deta. Svěřuje se v něm, že krev darovat zkoušela několikrát, ale bohužel ji vždy odmítli...

Krásné přání poslala k dnešnímu tématu čtenářka Deta. Sama by ráda krev darovala, ale nebylo jí to umožněno...


Pěkný den,
zkoušela jsem krev darovat 2x, ale pokaždé mě odmítli... Jednou jsem měla moc bílých krvinek a podruhé už ani nevím proč, asi ze stejného důvodu. Velké množství bílých krvinek může představovat nějaký zánět v těle, ale i reakci těla na alergeny, což byl asi můj případ. Na své pokusy o dárcovství jsem jezdila s manželem, který krev daroval. Časem daroval i krevní destičky, vše ale skončilo, když musel začít používat kortikoidní masti. Jednou byl dokonce v regionálních novinách, jen si tak normálně přišel na odběr a tam byli novináři, rozdávali dárečky, fotili. Pak přijela švagrová s novinama a tam byl článek o dárcích a na fotce manžel. Teoreticky dostal i Jánského plaketu, ale nemohl se zůčastnit předávání a oni mu ji neposlali.
Krev a plazmu daroval i tchán, manželův tatínek. Má odznáčky i Jánského plakety a i jemu nakonec darování překazila nemoc.

Takže přeji nám všem hodně zdravých dárců,
s pozdravem Deta

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. února 2012: Dárcovství krve

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo. Okolo 17.00 hodin se dnes dozvíte, která čtenářka za příspěvek získala slíbený dárek: doplněk stravy OptiTensin pro optimální krevní tlak.

OptiTesin

Reklama