„Autolékárničku mnoho z nás považuje za samozřejmost, ne všichni už ale vědí, co vše má být její součástí a jakou má například expirační dobu,“ říká Luděk Ogoun, brandmanažer společnosti HARTMANN – RICO. „Tisíce řidičů vozí ve svém autě prošlou autolékárničku, a riskují tak nejen život, ale i pokutu od silniční kontroly. Zapomnětlivým nebo nedbalým řidičům můžou policisti vyměřit až dvatisíce korun. Lékárnička HARTMANN obsahuje vše potřebnéa máte s ní jistotu, že vás nezradí,“ dodává. Kvalita lékárniček na českém trhu se ale značně liší a vybrat správnou není jednoduché. Na co se tedy při jejím výběru zaměřit?

Obal nejen prodává

První, čeho si na lékárničce všimneme, je obal. Protože při první pomoci jde ale často o minuty, není ani tak důležitý jeho design, jako spíš bezproblémové otevírání a zavírání. „Autolékárnička HARTMANN je opatřena praktickým zipem uprostřed, díky kterému máte vše po ruce jedním pohybem. Uvnitř jsou všechny položky zabalené do igelitu, přehledně poskládané a označené,“ doplňuje Ogoun. Na každé z nich je zároveň uvedeno expirační datum – právě na jeho kontrolu je dobré se při kontrole zaměřit.
5ac4d82aef53eobrazek.jpg

Obsah lékárničky upravuje vyhláška

Samotný obsah autolékárniček je standardizovaný a zahrnuje následující položky:

  • chirurgické rukavice,
  • isotermickou folii,
  • plastovou roušku,
  • hotový obvaz s jedním polštářkem,
  • dva hotové obvazy se dvěma polštářky,
  • náplasti s polštářky,
  • náplast v cívce – nejlépe taková, která dobře drží na kůži,
  • trojcípý šátek z netkaného textilu,
  • škrtící pryžové obinadlo – nejlépe smotané, nikoli skládané,
  • zahnuté nůžky se zaoblenými rohy – nejlépe takové, které dokážou rozstříhnout běžný oděv nebo bezpečnostní pás.

I zde je potřeba dbát na co nejvyšší kvalitu, kterou ale vyhláška nijak nespecifikuje. Často lékárničky obsahují levný zdravotnický materiál na hranici použitelnosti. Ideální je, pokud je výrobce lékárničky zároveň i výrobcem zdravotnických materiálů.
5ac4d83238514obrazek.jpg
 
5 důvodů, proč se rozhodnout proAutolékárničku HARTMANN

1. Náplň vždy odpovídá aktuální vyhlášce
2. Obsahuje kvalitní zdravotnické prostředky
3. Expirace materiálů je uvedena na každém obale
4. HARTMANN má 200 let zkušeností s výrobou zdravotnických prostředků
5. Obsahuje přehlednou kartu první pomoci

Podrobnější informace o lékárničce HARTMANN naleznete na stránkách www.autolekarnicka.cz, kde ji můžete také zakoupit za doporučenou cenu 249 Kč. Pokud lékárničku máte, ale některé její položky jsou prošlé, HARTMANN nabízí i náhradní náplně bez těch částí, které expiraci nepodléhají– tedy nůžek, izotermické folie a samotného obalu. Pořídíte je za 179 Kč za kus.
5ac4d7e34ef7fobrazek.jpg