5ef31ea221167obrazek.png
Foto: Shutterstock

Ještě před pár měsíci byla šestadvacetiletá Pavla šťastnou novomanželkou, jež se těší na společný život se svým vyvoleným v útulně zrekonstruovaném bytě. A několik týdnů se její představy skutečně bezvadně naplňovaly. Ale pak nastaly problémy v ráji...

Když jsme se vrátili z delší dovolené, kterou jsme si dopřáli jako naše lehce odložené líbánky, hned druhý den mě čekalo nepříjemné překvapení,“ začíná své vyprávění rozladěná žena, která od té doby nemá doma klid.

Ten den k nim totiž poprvé a od té doby několikrát přišla bez ohlášení její tchyně. A odemkla navíc skoro pokaždé klíčem, který jí neprozíravě svěřili jako záložní, kdyby na cestách ty své někde ztratili.

Vidím to pořád před sebou. Sedím si tak po ránu ještě v noční košili a s rozcuchanými vlasy u kuchyňského stolu, když tu s úsměvem na rtech vstoupí ona,“ líčí svůj neuvěřitelný zážitek mladá žena a dodává, že tchyně se u nich chovala jako doma. Rozložila na kuchyňskou linku upečenou buchtu a ze skříňky vytáhla kafe, že své snaše povypráví o životě...

Bylo to úplně mimo mé chápání a celou dobu jsem si připadala jako v nějaké špatné rodinné komedii,“ vzpomíná Pavla, jež se pochopitelně nemohla ten den dočkat příchodu svého vyvoleného z naprosto neromantického důvodu.

Se slzami v očích mu hned ve dveřích vyklopila, co se stalo a jak jí to bylo nepříjemné, protože jejich domov pro ni byl takovou idylickou oázou, kde může být sama sebou a kde nepočítá s tím, že se nečekaně někdo zjeví a bude určovat program dne.

Reakce jejího partnera pro ni byla dalším zklamáním. „Prý dělám z komára velblouda a máma to myslela určitě dobře, zněla jeho odpověď a nehodlal se tím zabývat,“ zavrtí nevěřícně hlavou.

Jeho postoj trval i po dalších neohlášených návštěvách. Nechtěl ani nic slyšet o tom, že by jeho matka měla vrátit klíč. „Prý by ji to ranilo,“ odfrkne si až pohrdavě uražená Pavla. A pokračuje ve vyprávění.

Přátelé mě nabádají, ať jí slušně vysvětlím já, že svou návštěvu má hlásit předem, ale cítím, že by se to obrátilo proti mně,“ říká smutně mladá žena, která už se trochu zorientovala ve vztahu, jenž její manžel se svou matkou má. A vidí, že přes rozumnou dohodu to nepůjde.

Jediné, co jsem pro svůj klid udělala, je nechávání mého klíče v zámku zevnitř, takže mám vždy nějaký čas k dobru. Ťukání na dveře jejím klíčem pro mě znamená ´červený kód´ a čas na sebe něco hodit a dělat, že se zrovna nutně vypravuji pryč. Je to podlé, ale zatím si s tím vystačím,“ ukončuje své vyprávění odhodlaně.

Čtěte také: 

Reklama