„Upřímně jsem si myslela, že se vezmeme hned po škole, protože jsme se o tom otevřeně bavili. Oba jsme věděli, že svatbu chceme. Ale překvapilo mě, jak dlouho David otálel. Musela jsem čekat ještě další dva roky po dostudování. Prý mu to trvalo tak dlouho, protože ho štvalo, že se nás pořád dokola někdo ptá, kdy už bude svatba. Nechtěl, aby to vypadalo, že mě žádá na něčí popud,“ vysvětluje Štěpánka.

Klišé na ntou

Když se v předchozích letech o svatbě i žádosti o ruku bavili, David Štěpánce naznačoval, že má v plánu vymyslet něco zvláštního a neotřelého. Má se prý na co těšit, že až to přijde, bude to bomba.

„To mě docela navnadilo, ale i když mě potom opravdu požádal, byla jsem zklamaná. Nikdy jsme si moc nepotrpěli na romantiku, spíš se spolu smějeme a dlouhé pohledy do očí a večeře při svíčkách to nikdy nebylo nic pro nás. Připadáme si u toho trochu trapně a nepatřičně. Proto jsem byla v šoku, když jsem zjistila, že žádost o ruku je jedno velké klišé s velkým K. Bylo to přesně jako z romantických slaďáren. Večeře při svíčkách, jeho dlouhé pohledy. Jo, několikrát jsem se ho zeptala, proč tak zírá. A nakonec prstýnek v šampaňském. V šampaňském, chápete to?“ vypráví konsternovaná Štěpánka.

„Potom si před celou restaurací pokleknul a zeptal se, jestli si ho vezmu. Když jsem souhlasila, celá restaurace začala tleskat a chlápek, který tam hrál na piáno, spustil svatební pochod. Byla jsem z toho úplně v šoku. To přece nejsme my. Tohle se k nám vůbec nehodí. Byla to obrovská křeč. Mnohem víc by našemu vztahu odpovídalo, kdybych našla prstýnek uprostřed pizzy nebo něco takového,“ popisuje Štěpánka.

Nepovedený prstýnek

Ta si kvůli svým myšlenkám cítí špatně, ale neumí se jim ubránit. Připadá si nevděčně, ale zároveň se nedokáže zbavit špatného pocitu, že tohle prostě nebyla žádost o ruku, která se k jejich vztahu hodí. Tečkou na nepovedeném večeru byl navíc zásnubní prstýnek. Stalo se jí to podobné, co Carrie v seriálu Sex ve městě. Ta nebyla vůbec nadšená z prstýnku, který jí dal přítel Aiden.

„Bohužel se mi nelíbí ani prstýnek. Představovala bych si nějaký jednoduchý kroužek s kamínkem. Dostala jsem takový pánský kroužek bez kamínku s vyrytým logem značky. Vůbec nevypadá jako zásnubní. Stydím se ho ukazovat. Jenže ho samozřejmě všichni chtějí vidět. Vůbec nevím, jestli mám Davidovi říct, co si myslím nebo ne. Nechci ho ranit, ale nechci si vymýšlet, jak moc z toho mám radost, když nemám,“ uzavírá Štěpánka.

Čtěte také:

Reklama