Jediná možnost, jak se vyhnout nevyhnutelné zkáze, je začít společně zachraňovat planetu - to si myslí čtenářka Snížek. Téma dne: Konec světa.

Tématem je dnes konec světa. Podle čtenářky Snížek si lidstvou záhubu zaslouží. Proč? To se dočtete v jejím příspěvku...

ZASLOUŽÍME SI TO

Konec světa jestli bude nebo ne, to sami brzo poznáme. Vzhledem k tomu jak lidé ničí přírodu, není divu, že se naše matka Země brání a je tolik přírodních katastrof. Pro většinu lidí je důležitější vykořisťování planety než soulad s přírodou. Z naší Země se stává jedno velké smetiště, narušuje se křehká rovnováha, potom se nemusíme divit důsledkům. Narušují se i vztahy mezi lidmi, člověk člověku je často vlkem a to bych křivdila vlkům. Živočišné a rostlinné druhy mizí, ještě než je stačíme prozkoumat. Lidé umírají na nemoci, které mohly být dávno vyléčené kdyby se na jejich výzkum použily peníze které se utratily zbytečně a barbarsky ve válkách. Příroda pomalu umírá a my s ní, ale příroda si to nezaslouží na rozdíl od nás. Jsou to ještě lidé, kteří ubližují svým dětem? I od zvířat by se mohli učit, ani ty nejsou tak kruté. Pokud opravdu bude úplný konec, už je nejvyšší čas, než si naši planetu úplně zdevastujeme. Mezi tou hrstkou zachráněných nechci být, budou to mít těžké, začínat znovu a lépe. Nevím, jestli má lidstvo ještě naději, dostanou naše vlády rozum, aby se společně snažily zachránit planetu? To by byla jediná možnost, ovšem je to jen utopie. Bůh nám pomáhej!

SNÍŽEK

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 9. června 2011: Konec světa

  • Máte nějakou teorii o konci světa?
  • Bojíte se data 21. 12. 2011?
  • Cítíte ve vzduchu válku?

Posílejte mi své odpovědi na výše uvedené otázky (nebo alespoň na jednu z nich) jako příspěvky k dnešnímu tématu. Rozviňte svou odpověď do krátké úvahy, nestačí mi pouhé ano, či ne. Váš příspěvek nechť je dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, tedy pokud chcete zvětšit šanci na uveřejnění a mít tak možnost získat hezký dárek, totiž krásnou karetní hru pro jednoho až osm hráčů Vesmír od firmy Albi a knihu Můj okamžik prozření autorky Jill Bolteové Taylorové z nakladatelství Ikar. Text posílejte na redakční e-mail, do jehož předmětu nezapomeňte uvést heslo (viz níže).

Zasílání příspěvků k tomuto tématu končí 9. června 2011 v 15.00 hodin.

vesmirkniha