Ježto nepatřím k nejbohatším lidem, moje dovolené většinou probíhají buď po kamarádské ose, anebo pomocí slev. Tentokrát jsem nám zajistil ubytování přes slevový portál a věřil, že vše bude, jak jsme se s poskytovatelem ubytování domluvili. Nebylo.

Zkušenost k dnešnímu tématu o dovolenkových karambolech jsem učinil zrovna letos. Protože mě novinářský duch neopouští ani na dovolené, byla volba jasná - pojedeme někam na farmu, starat se o zvířata, aby z toho byla pěkná reportáž.

I zapátral jsem po slevových portálech a nalezl ubytování na farmě Amalthea ve Hvozdě u Prostějova (http://farmahvozd.webpark.cz) za 150 korun na osobu a noc. Připravil jsem si několik otázek a zatelefonoval na farmu. Majitel nás informoval, že ubytování je ve dvou pokojích se společnou kuchyní (lednička, sporák) a koupelnou. Nabídl také možnost příplatku 50 korun na noc, díky kterému jsme měli mít oba pokoje na deset dní jen pro sebe - to jsme rádi využili. Domluva mi přišla jasná a pohodová. Dohodli jsme tedy termín a těšili se na dovolenou.

Realita

Den před dovolenou mi psala manželka majitele, kdy přijedeme. Napsal jsem, že jsme přece domluvení na zítra a že dorazíme až někdy navečer. Byla ráda, že takhle všechno stihnou. Tak jsem si říkal, že si asi udělali špatně poznámku v kalendáři a musí uklidit po předchozích ubytovaných. Setkání s realitou ale bylo nečekané.

Když jsme dorazili na farmu, majitel nám ukázal naše ubytování. Byli jsme v němém šoku, ale protože jsme dorazili na noc, rozhodli jsme se podmínky přijmout.

Ubytování na farmě Amalthea
Dvůr na farmě Amalthea

Všude byla zašlá špína a vrstva mastného prachu, takže první den dovolené jsme věnovali úklidu (fotky u článku jsou už z uklizeného stavu - zažraná špína zkrátka nešla vyčistit).

Ubytování na farmě Amalthea
Zašlá špína v rozích sprchového koutu

Koupelnu si majitelé představují jako závěsem oddělený sprchový kout umístěný v kuchyňo-předsíni hned vedle dřezu. Bohužel závěs byl udělaný tak šikovně, že i při zataženém stavu stál sprchující se přímo proti vstupním dveřím do celého prostoru ubytování. Kdyby si je tedy nezamkl, riskoval by, že kdykoli vejde host z druhého pokoje.

Ubytování na farmě Amalthea
Sprchový kout v kuchyňo-předsíni

Domluva, nedomluva

Naštěstí jsme byli domluveni, že budeme platit těch 50 korun navíc, a tak jsme doufali, že druhý (lepší) pokoj bude neobsazený. Chyba lávky: „Jo, ve středu přijedou nějací Slováci, bude to celá rodina, tak jsme jim nechali ten větší pokoj,“ řekl nám majitel s úsměvem. Bezva!

Ubytování na farmě Amalthea
Sprcha je oddělena jen závěsem

Další nemilé překvapení byla toaleta a náš pokoj, ve kterém nebyla jediná šatní skříň, jen police s knihami, které majitel na naše požádání před našimi zraky vyklidil do pytle, abychom si měli kam dát věci (upozorňuji, že jich bylo docela dost na těch plánovaných 10 dní). A kde byl problém se záchodem? Náš pokoj byl průchozí na společnou chodbu s majiteli, kde se nacházel záchod. Bohužel dveře na chodbu byly vzpříčené, tak se nedaly pořádně zavřít, natož zamknout. Zabarikádovali jsme je tedy stolkem a rozhodli se, že na záchod budeme chodit oklikou přes dvůr.

Ubytování na farmě Amalthea
Dveře do pokojíku, vlevo uvnitř stolová barikáda dalších dveří do chodby

Nadstandard? Ani nápad, podstandard, toť naše heslo!

„Na pokoji nejde televize, doufám, že vám to nevadí,“ dodal majitel k obstarožnímu přístroji. To jsme kvitovali spíš s povděkem, televize není naše hobby. Ostatně televizi jsme ani nepotřebovali, protože jsme ji slyšeli neustále od majitelů z pokoje nad námi, stejně jako hlasité brzké ranní buzení a třískání dveřmi. Asi jim prostě nedošlo, že mají ubytované platící hosty.

Ubytování na farmě Amalthea
Sporák, na kterém slabě běžela jen jedna plotýnka. Při pokusu zapálit druhou, první zhasla

Další zajímavostí bylo, že postel nebylo klasické dvoulůžko, ale rozkládací gauč, takže jste po první noci měli totálně zničená záda...

Ubytování na farmě Amalthea
Nefunkční TV

Ubytování na farmě Amalthea
Detail kvality úklidu podle majitelů farmy

Pořád jsme si říkali, že nebudeme zhýčkaní měšťáci a že se na farmě něco přiučíme o chovu zvířat. Tak jsme se rozhodli zůstat a nějak neplánované ústrky přežít - za ubytování jsme zaplatili jen těch 150 na osobu a noc, což byla stále dobrá cena, kterou bychom jinde zaplatili za místo v kempu. Definitivní mez však přetekla, když jsme se třetího dne vrátili z výletu ke koním a těšili se, jak se večer osprchujeme. U brány na farmu stála dcera majitelů a vesele nám oznamovala: „Mám špatnou zprávu, vyčerpali jsme studnu a neteče voda.“ Žádné omlouváme se, jen prostě špatná zpráva... Hm... A dost, zítra jedeme jinam!

Ubytování na farmě Amalthea
Smutní zaprášení plyšáci na polici v pokoji - pravděpodobně pozůstatek po původní uživatelce místnosti

Konec dobrý, všechno dobré

Ráno jsme se sbalili a rozhodli se najít si normální penzion. To se nám také podařilo v nedalekém Šubířově, kde nám vstřícný majitel penzionu Pohoda (www.penzion-pohoda.eu) nabídl v naší situaci slevu 50 korun na ubytování.

Pohodový penzion Pohoda
Pohodový penzion Pohoda

Pohodový penzion Pohoda
Bazén u penzionu (narozdíl od toho na farmě s filtrovanou vodou)

Pohodový penzion Pohoda
V penzionu je i herna s kulečníkem, ping-pongem a stolním fotbálkem

A tak jsme dovolenou strávili právě v Šubířově. Užili si trochy klidu a skvělé domácí pizzy. U nedalekých koní jsme zase načerpali nějaké zkušenosti. Mohu vám tedy namísto reportáže z BIO farmy slíbit zajímavou reportáž o tom, co všechno jsem si u koní vyzkoušel, počínaje hřebelcováním přes jízdu až po zkracování kopyt.

Koně

Téma dne 10. 8. 2012: Dovolenkové karamboly

  • Stal se vám nějaký karambol o dovolené?
  • Nevyšlo ubytování?
  • Něco nebylo tak, jak jste si představovaly?

Pište mi své příběhy a posílejte k nim i rozumné množství fotek (maximálně 5). Jsem zvědavý na vaše obtíže z dovolených a na jejich řešení! Příspěvky čekám na redakčním e-mailu (viz níže) nejpozději v pátek 11. 8. 2012 v 15.00 hodin. Jeden z uveřejněných příspěvků odměním letním dárkem, totiž opalovací kosmetikou GARNIER AMBRE SOLAIRE - krémem After sun a sprejem Light & silky Medium SPF20.

garniergarnier

Reklama