Na své nejlepší kamarádce jsem vždycky obdivovala to, s jakým klidem a grácií dokáže řešit různé životní překážky. V situacích, ve kterých bych se já už dávno hroutila, Lída vždy nasadila úsměv a své dlouholeté motto, že vše se nějak nakonec vyřeší. Když ji opustil manžel a ona zůstala sama s tehdy pětiletým Péťou, skoro vůbec netruchlila a dál byla tou veselou ženou, kterou znám. Vždy pro mě byla symbolem síly a pozitivity,“ popisuje Vlaďka.

647f0c0fd445eobrazek.png
Foto: Shutterstock

Protože byly děti kamarádek stejně staré, chodily spolu nejen do školky, ale později také do školy. To ale samozřejmě nebyl jediný jejich společný kontakt. Vlaďka s Lídou je často braly na společné výlety a zdálo se, že si spolu děti krásně rozumí. „Už jsme skoro plánovaly, jak se ty naše děti jednou vezmou. Péťa se k Aničce na všech našich společných výletech choval jako dokonalý gentleman. Říkala jsem si, že je dobře, že se v tomhle ohledu nepotatit. Jeho táta je totiž strašný mrzout a cholerik. Anička ale po nějaké době začala proti našim společným aktivitám s Lídou a Péťou protestovat.

Vlaďka to nejdřív přisuzovala nějakému dětskému rozmaru a možná částečně i lenosti, jenže její dcera začala přicházet ze školy čím dál tím více ztrápená. „Nechápala jsem, co se děje. Když jsem se jí zeptala, proč je pořád tak nešťastná, odpověděla vždy, že jí nic není. Ve škole jí to stále šlo, je to šikovná holka, takže tím to nebylo. Nakonec na ni musel udeřit manžel a Anička ze sebe vysoukala, že se jí Petr ve škole posmívá a navádí proti ní i ostatní děti. Prý ji teď nikdo nemá rád.

Vlaďka na nic nečekala a okamžitě vyrazila za svou nejlepší kamarádkou, v hlavě si přehrávala, jak jí tuto nepříjemnou situaci sdělí tak, aby to neponičilo jejich dlouhodobé přátelství. Chtěla se s ní v klidu dohodnout na přijatelném řešení. „Nechtěla jsem chodit kolem horké kaše, Lída je má nejlepší kamarádka a tahle situace mezi nás nemohla vrazit klín. Rovnou jsem jí tedy řekla, jak se věci mají a čekala na její reakci. Byla jsem dokonce připravená ji v případě nutnosti uklidňovat s tím, že tohle se zkrátka mezi dětmi občas stává. Ona se na mě ale jen podívala, usmála se a řekla, že si to děti mezi sebou přece nějak vyřeší. Nechápu, jak se může taková situace sama od sebe vyřešit, ale Lída s tím prostě odmítá cokoli udělat,“ uzavírá Vlaďka nešťastně.

Zdroj info: Respondentka Vlaďka

Čtěte také: 

Reklama