„Na Tinderu už jsem byla nějakou dobu a měla za sebou několik schůzek,“ říká Mirka (26). „Byla jsem zrovna s kamarádkou na kávě, když mi bliklo oznámení na mobilu o nové zprávě. Muž z Tinderu mě zval na procházku do Stromovky ještě ten den. A tak jsem souhlasila. Kamarádce jsem ještě předtím profil muže ukázala, aby věděla, o koho jde,“ pokračuje Mirka a dodává, že ji kamarádka upozornila, že je podle ní na jedné fotce někdo jiný, než na těch ostatních...

6336b870b2cb3obrazek.png
Foto: Shutterstock

Mirka se i přesto na rande rozhodla jít, rozloučila se s kamarádkou a pospíchala na sraz. „Když jsem přicházela, už z dálky jsem muže viděla. Čím více jsem se přibližovala, rostla ve mě panika, že muž v reálu vypadá opravdu jinak, než na některých fotkách. Muž mě ale už zaregistroval a i kdybych chtěla utéct, už bylo pozdě.“ Mirka se prý hecla a procházku po Stromovce absolvovala.

„Vůbec se mi nelíbil, ale bylo neslušné dávat cokoliv najevo. Zeptala jsem se na jeho fotky a dostala odpověď, že se jedná o jednoho pro mě neznámého herce, kterého muž obdivuje a kterému se chce podobat. Přišlo mi to zvláštní a začala jsem odpočítávat minuty do konce rande. Varovné signály ale teprve přišly,“ pokračuje Mirka.

„Po asi hodině se mě začal ptát, co dělám hned další den a jestli bych s ním nechtěla jít grilovat. Někoho by asi potěšilo, že má o něj ten druhý zájem, ale jelikož z mé strany nebyl zájem žádný, ještě více mě to stresovalo. Rozhodující moment ale přišel ve chvíli, kdy jsme začali řešit jeho věk. Řekl mi, že je mu ve skutečnosti o 6 let více, než měl napsáno na svém profilu. To znamenalo, že byl ode mě starší o 12 let...“  vypráví Mirka, která zůstala jako opařená. 

„Začal mi vyprávět nějaké báchorky o tom, jak několik let vlastně ztratil při práci, kdy neměl žádný osobní život apod. a vzápětí přiznal, že i jeho pravé jméno je jiné, než to na profilu.“ Mirka si v té chvíli uvědomila, že je na schůzce prakticky s úplně jiným člověkem a řekla, že by rande ráda ve slušnosti ukončila. Když ji pak muž šel ještě doprovodit na tramvaj a v jednu chvíli se ocitli na ulici úplně sami, dostala Mirka strach, aby jí muž nakonec ještě neublížil. V čem dalším jí totiž mohl lhát? 

„Naštěstí jsem v pořádku dorazila domů, muži jsem vysvětlila, že už se nesejdeme a následně ze strachu smazala i celou aplikaci. Myslím, že mi na nějakou dobu online seznamování stačilo a jsem zvědavá, zda Tinder ještě někdy stáhnu znovu.“ 

Jak byste na podobné rande reagovali vy?

Reklama