Chystám se letos na dovolenou a jako tradičně si s sebou budu brát mléko na opalování i po opalování. Abych se přiznala, moc se v rozdílné účinnosti faktorů opalovacích prostředků nevyznám, a tak sáhnu po přípravku, který mám doma ještě z loňska.

 

Budu doufat, že se příliš nespálím a že vše dobře dopadne. Hlavně, abych po několika hodinách strávených na sluníčku neúpěla v noci kvůli spáleným zádům.

 

Takto jsem chtěla letos postupovat v přípravě na dovolenou, ale pak jsem se dozvěděla o zajímavém projektu a rozhodla se pro změnu.

 

Využiji možnosti šestého ročníku projektu Dny slunce bez rizika, který pořádají laboratoře VICHY ve spolupráci s vybranými partnerskými lékárnami.

 

Cílem projektu je poskytnout informace a zvýšit povědomí o problematice slunečního záření zejména s ohledem na stále neuspokojivý stupeň vzdělanosti naší veřejnosti v této oblasti. Proto je projekt realizován v mnohých městech na území celé České republiky. Odborné poradenství poskytují sami lékárníci ve speciálně vyhrazeném prostoru lékárny.

 

To je přesně pro mě!

 

Proto jsem si již nyní poznamenala termín od 21. až 23. červen, kdy je možné celkem ve 151 lékárnách v České republice zjistit od lékárníka zdarma informace týkající se nebezpečí slunečního záření a jeho vlivů na kůži.

 

Zájemcům určí lékárník také fototyp a na základě toho i vhodné chování a efektivní ochranu při dané intenzitě slunečního záření. Každý si odnese informační materiály s vlastní diagnostikou.

 

Seznam partnerských lékáren je k dispozici na infolince 222 193 777. Bližší informace k akci včetně seznamu lékáren na stránkách www.dnysluncebezrizika.cz.

 

Využijete této možnosti i vy?

Reklama