image.png
Foto: Shutterstock

Stále více lidí se touží dozvědět o svém původu. Existují proto společnosti, které se zaměřují na vypracování rodokmenu, popřípadě si ho s notnou dávkou trpělivosti můžete vypracovat sami. Jenže dříve nebo později dojdete do slepé uličky, ze které už nevyjdete, protože už se nedostanete k žádným dalším záznamům o vašich předcích.

Možné východisko nabízí sociální síť MyHeritage, která je zaměřená právě na rodinu a rodinné vztahy. Jde o takovou o dost rozsáhlejší verzi pořadu Pošta pro tebe. Její pomocí si můžete vytvářet vlastní rodokmen a ten sdílet s ostatními uživateli a také stránku použít k vyhledání vašich předků i současných příbuzných. Rozsáhlá komunita čítá přes sto milionů uživatelů z celého světa včetně České republiky.

Od roku 2016 je v nabídce také služba testování DNA, a to prostřednictvím lícního stěru, který si lze objednat domů. V přepočtu stojí asi 1 500 Kč. Vzorek se následně odesílá do laboratoře, kde je porovnám s ostatními vzorky. Výsledkem je nejen zjištění etnického původu, ale také vypátrání lidí, kteří mají podobné DNA a mohlo by tedy jít o vaše potenciální příbuzné.

Reklama