Zítra 23. června začíná v Praze výstava "Věda v ulicích".

Na dva dny se promění jako loni některá pražská náměstí a ulice ve výstaviště, kde si budou moci návštěvníci, děti i dospělí, prohlédnout technické novinky a exponáty, zúčastnit se unikátních pokusů, podílet se na nich a vžít se alespoň na chvíli do role objevitelů či experimentátorů.

Pod názvem „Malá mozaika fyziky“ se na náměstí Míru představí oficiální francouzská expozice, plná fyzikálních dílen.

Kousek od náměstí Republiky v ulici V Celnici bude mít stan Akademie věd ČR. V něm si například každý může nechat změřit pH donesených nápojů, zaházet si šipky podle teorie pravděpodobnosti nebo si vyrobit vlastní zemětřesení.

Hned vedle na Masarykově nádraží si prohlédněte v premiéře novou soupravu příměstského vlaku Regionova. Pasáž Černá růže opět ožije fyzikou a počítači, ve vestibulu metra Muzeum si zahrají golf roboti.

Na náměstí Jana Palacha budou k vidění nejen krásné americké kadilaky, ale kdo sem zavítá, vyzkouší si na simulátoru, co dokáže setrvačná síla při nárazu auta.

Pokud se chcete pobavit u chemie, budete vítáni na náměstí Míru, na náměstí Jiřího z Poděbrad si zase budete moci zajezdit na čtyřkolkách nebo pozorovat Slunce. K vidění i ozkoušení toho bude samozřejmě víc a opravdu pro celou rodinu.

Výstava bude otevřena v pátek 23. června od 9 do 18 hod., v sobotu pak od 9 do 17 hodin

Více o programu najdete ZDE.

Zdroj: www.ceskahlava.cz


Soutěž

matematická operace: přičtěte šest

Pravidla TADY.
Reklama