„Začala to takovými zdánlivě nenápadnými věcmi. Například když jsme si pro zpestření večera chtěli pustit erotické video, Láďa ho nevybíral jen podle toho, jaká v něm hraje herečka, ale záleželo mu i na tom, aby byl dostatečně pohledný její mužský protějšek. Dokonce preferoval hlavně černochy s velkým přirozením. Nejdřív jsem to brala prostě jako věc vkusu a estetiky, ale postupně se ukázalo, že to tak úplně není,“ popisuje Dominika.

bi.jpg
Foto: Shutterstock

Další věcí, které si Dominika začala všímat, byla skutečnost, že Láďa se na ulici občas otočí nejen po pěkné ženě, ale i po pěkném muži. „Dokonce se mě párkrát zeptal, jestli se mi tenhle muž líbí, a když jsem odpověděla, že ne, oponoval, že tenhle přece musí být snem každé ženy. No, a evidentně nejenom ženy,“ vzpomíná mladá žena.

Ta po nějakém čase těchto nejednoznačných náznaků sebrala odvahu a svého partnera se přímo zeptala, jak to vlastně má se svou orientací. „Přišlo mi, že je snad překvapený, že se ho na to ptám, protože si myslel, že to dávno vím. Ačkoli to prý nikdy naplno neřekl, údajně se přede mnou nijak netajil tím, že se mu líbí ženy i muži. Takhle jsem tedy zjistila, že je Láďa bisexuál. S mužem ale nikdy nechodil, vždy randil jen se ženami. U této příležitosti se také osmělil a zeptal se mě, jestli bych nechtěla zauvažovat o trojce právě s mužem. Okamžitě jsem to odmítla a on řekl, že si to myslel a že to nevadí. Miluje mě a moje rozhodnutí bude respektovat,“ popisuje Dominika.

Přestože jeden druhého milují a plánovali společnou budoucnost, Dominika je od té doby, co si potvrdila svou domněnku o Láďově bisexualitě, rozpolcená a na vážkách. „Najednou mi trochu přijde, jako kdybych chodila s člověkem, jehož pravá identita se odhalila až teď. Nemůžu se ubránit tomu, že si Láďu představuju s mužem a ta myšlenka mi nedělá vůbec dobře. Proti gayům nic nemám, ale to, že mého partnera vzrušují muži, mi přijde hrozně divné a nevím, jestli se s tím dokážu smířit. Zatím předstírám, že mi to nevadí. Než se odhodlám k nějakému radikálnímu kroku, musím si nejprve ujasnit sama v sobě, jestli to dokážu překonat, nebo ne,“ uzavírá Dominika.

Čtěte také: