Dovedou i zdravě fritovat horkým vzduchem bez tuku, péct s přidanou párou a připravit vícechodový menu až na pěti úrovních najednou. Jsou úsporné a mají i teplotní sondu. Nechybí automatické recepty, když nevíte kudy kam. Nebo funkce pro automatické čištění a mnoho dalšího, s čím bude každý den život jednodušší.

632c40778006ablobid0.png

Inovovaný patentovaný tvar HomeMade

Nové trouby mají díky inovativnímu konstrukčnímu řešení mimořádně velký plně využitelný objem 77 l a patentovaný tvar vnitřního prostoru HomeMade po vzoru tradičních klenutých pecí na dřevo.

Tento tvar prošel inovativními změnami – je vylepšený, trouby mají novou konstrukci topných těles a nové rozložení ventilačních otvorů. Výsledkem je profesionální rovnoměrné pečení a možnost přípravy více pokrmů najednou bez smíchání vůní a chutí, a to až na pěti úrovních najednou. A to úsporně – všechny patří do energetické třídy A+.

Nejlepší pizza – u vás doma

S přesností na jeden stupeň můžete volit teplotu od 30 °C ideální třeba pro podporu kynutí až po mimořádných 300 °C, což je teplota, při které si doma připravíte skutečně chutnou a křupavou pizzu, focacciu, tortilly a řadu dalších dobrot, které potřebují pořádně rozpálenou troubu nebo pec s rovnoměrným prouděním vzduchu. Pro tyto dobroty je určený automatický program Pizza. Ta nejlepší pizza ve městě se tak bude podávat zaručeně u vás doma.

Automatika i profesionální pečení v krocích

Nové trouby Gorenje OptiBake mají programovací modul až s 22 vyzkoušenými automatickými programy i pro začátečníky. Vše, co musíte udělat, je zvolit jen typ jídla a hmotnost, a stisknout start. O zbytek se postará trouba.
Mají ale i funkci StepBake pro pečení ve dvou nebo třech krocích pro zkušenější kuchaře – unikátní třífázové pečení přitom mají jen trouby Gorenje. Pečení v krocích se hodí při přípravě pokrmů, které vyžadují v průběhu přípravy změny teploty. Na začátku nastavíte způsoby ohřevu, teploty a čas pečení, a pak už necháte zbytek na troubě. Upečete tak třeba ten nejlepší nadýchaný a křupavý chleba nebo lasagne s dokonale zapečenou kůrčičkou.

Pára i teplotní sonda pro dokonalou chuť

Na pomoc si můžete přizvat i páru v podobě funkce SteamAssist u modelů se zásobníkem na vodu nebo funkce ExtraSteam,  kdy stačí nalít vodu do pekáče a zapnout parní funkci, která generuje páru přesně v okamžicích, kdy je to potřeba.
Některé modely mají i teplotní sondu, která se spolu s programem pro automatické pečení masa postará, aby bylo propečené přesně tak jak potřebujete.

Horkovzdušné fritování bez tuku

Trouby otevírají i dveře pro zdravé fritované dobroty, připravené jen s kapkou oleje nebo úplně bez tuku pomocí intenzivního horkovzdušného ohřevu AirFry+. Funguje podobně, jako horkovzdušná fritéza.

Spousta dalších možností

Mezi dalšími vymoženostmi nových trub Gorenje OptiBake je i pomalé pečení, šetrné rozmrazování, ohřev talířů a mnoho dalších. K pohodě v kuchyni přispívá i tlumené otevírání i dovírání dvířek nebo teleskopické výsuvy na dvou úrovních. Vnitřek trub je z mimořádně odolného smaltu SilverMatte, který se snadno udržuje v čistotě; podle modelu pomocí pyrolýzy, páry nebo díky katalytickému krytu ventilátoru.

Intuitivní ovládání

Noví pomocníci se ovládají snadno a intuitivně prostřednictvím centrálního ovládacího knoflíku a přehledného displeje, případně jen pomocí zasouvacích knoflíků.
 
Pro milovníky nových technologií jsou některé trouby vybavené i integrovanou wifi – ty pak jdou snadno ovládat i na dálku přes aplikaci ConnectLife. Aplikace je přitom i zdrojem tipů a receptů, navíc do ní jde připojit i další spotřebiče Gorenje s wifi, jako třeba novou chytrou chladničku. Můžete si tak vytvořit chytrou domácnost a mít přehled o všem, co se doma děje.
 
Příklady nový trub Gorenje OptiBake

Tip na výkonnou všestrannou novinku

632c409840e2cobrazek.png

Jestli hledáte pomocníka, který zvládne nepřeberné množství úkolů skoro sám, dobře vypadá, a ještě vám bude napovídat, je pro vás ideální nová chytrá XXL trouba Gorenje BPSAX6747A08BGWI ConnectLife. Má 22 automatických programů pro nejoblíbenější pokrmy, které připraví přesně tak, jak by to udělal šéfkuchař. Stačí vybrat typ jídla a jeho hmotnost a trouba se postará sama o zbytek. Zvládne přitom s přesností na jeden stupeň teplotu od 30 °C až do 300 °C, takže v ní hravě vykouzlíte se speciálním programem i pravou italskou pizzu nebo focacciu jako z kamenné pece. Můžete využít i program pro pečení s párou: do nádržky nalijete vodu a trouba sama oznámí, kdy je ten pravý čas páru aktivovat. Trouba má patentovaný, nyní inovovaný klenutý vnitřní prostor po vzoru starých kamenných pecí, který spolu s cirkulací vzduchu MultiFlow 360° zaručuje profesionální rovnoměrné pečení i přípravu více pokrmů najednou až na pěti úrovních, a to bez smíchání vůní a chutí. Má i unikátní funkci pro pečení ve dvou nebo třech krocích, kdy nastavíte způsob ohřevu, teplotu a čas na začátku a zbytek už necháte na troubě.

Nechybí ani program pro horkovzdušné fritování bez tuku, automatické pečení masa se sondou, pomalé pečení, pečení zmražených jídel nebo šetrné rozmrazování, ohřev talířů a mnoho dalších. Ke komfortu přispívá postupné tlumené otevírání a dovírání dvířek trouby a teleskopické výsuvy na dvou úrovních pro snadnější manipulaci s pokrmy. Vnitřek trouby je z mimořádně odolného 100% smaltu SilverMatte. Praktické je i automatické čištění vnitřku pomocí pyrolýzy bez použití chemie. V příslušenství najdete i perforovaný plech pro horkovzdušné fritování nebo grilování. Troubu s Wi-Fi jde ovládat pomocí knoflíku a LED displeje, a také pomocí telefonu či tabletu a aplikace ConnectLife i na dálku. Stojí 19 990 Kč.

Když nevíte, co a jak

Nová XXL trouba Gorenje BPS6747A06BG s objemem 77 l vám pomůže díky 22 plně automatickým programům pečení připravit nejoblíbenějšími recepty, i když v kuchyni teprve začínáte. Programy jsou totiž ověřené profesionály, jsou bezpečné proti selhání a přinášejí skvělé výsledky i bez předehřívání trouby. Vše, co musíte udělat, je zvolit jen typ jídla a hmotnost, a stisknout start. O zbytek se postará trouba. Zvládne přitom s přesností na jeden stupeň teplotu od 30 °C až do 300 °C, takže v ní hravě vykouzlíte se speciálním programem i pravou italskou pizzu nebo focacciu jako z kamenné pece.

632c40fc438c7obrazek.png

Můžete využít i program pro pečení s párou: do pekáče nalijete asi 2 dcl vody a zvolíte příslušný program. Trouba má patentovaný klenutý vnitřní prostor po vzoru starých kamenných pecí, který byl nyní ještě vylepšen, má novou konstrukci topných těles a nové rozložení ventilačních otvorů pro dokonale rovnoměrné pečení. Umožňuje souběžnou přípravu pokrmů na více úrovních, a to bez smíchání vůní a chutí. Má i unikátní funkci pro pečení ve dvou nebo třech krocích, kdy nastavíte způsob ohřevu, teplotu a čas na začátku a pak už si trouba poradí sama. Nechybí ani automatické pečení masa se sondou, horkovzdušné fritování bez tuku, pomalé pečení, unikátní pečení zmražených jídel bez předehřívání trouby a mnoho dalších. Ke komfortu přispívá postupné tlumené otevírání a dovírání dvířek trouby a teleskopický výsuv s klik systémem, který umožňuje jednoduše ukotvit vodicí lišty na požadované úrovni. Praktické je i automatické čištění vnitřku trouby pomocí pyrolýzy bez použití chemie. Ovládá se intuitivně pomocí knoflíku a displeje. Stojí 14 990 Kč.

Dostupná cena

XXL trouba Gorenje BOS6737E09WG s objemem 77 l zaujme elegantním bílým provedením a nebývale

vysokou výbavou při dostupné ceně. Má skvělý teplotní rozsah od 50 °C až do 300 °C, takže v ní hravě vykouzlíte se speciálním programem i pravou italskou pizzu nebo focacciu jako z kamenné pece. Můžete využít i program pro pečení s párou: do pekáče nalijete asi 2 dcl vody a zvolíte příslušný program. Trouba má patentovaný klenutý vnitřní prostor po vzoru starých kamenných pecí, který byl nyní ještě vylepšen, má novou konstrukci topných těles a nové rozložení ventilačních otvorů pro dokonale rovnoměrné pečení. Umožňuje souběžnou přípravu pokrmů na více úrovních, a to bez smíchání vůní a chutí. Nechybí ani termosonda pro pečení velkých kusů masa, které si uchová šťavnatost, horkovzdušné fritování bez tuku, pomalé pečení, unikátní pečení zmražených jídel bez předehřívání trouby, automatické gratinování a mnoho dalšího.

Ke komfortu přispívá postupné tlumené otevírání a dovírání dvířek trouby a částe

632c40c1d4d36obrazek.png

čné vysouvací teleskopické lišty na dvou úrovních, abyste mohli s pokrmy snáz manipulovat. K pohodlné údržbě přispívá i katalytické čištění krytu ventilátoru CataClean - když trouba během pečení dosáhne 85 °C a více, katalytický smalt na sebe automaticky naváže mastnotu a nečistoty z pečení. Trouba má navíc i funkci AquaClean pro čištění vnitřku pomocí páry. Ovládá se mechanicky pomocí zasouvacích knoflíků. Stojí 10 990 Kč.

Více na cz.gorenje.com
632c411cc3394obrazek.png

Reklama