V redakci jsme pro vás ve spolupráci s německou firmou Braun připravili seriál Snadné žehlení. Dozvíte se veškeré informace, které potřebujete, aby vám šlo žehlení od ruky, budete moci diskutovat nebo vyhrát napařovací žehličku Braun. Dnes se podíváme na samotného hlavního aktéra – napařovací žehličku.

Před Vánoci jsme vám představily napařovací žehličky Braun, diskutovaly jste, jak se perete se žehlením a jestli je to vaše oblíbená činnost. Většina z vás se shodla, že je to „nutné zlo“, ale že kvalitní napařovací žehlička vám žehlení dokáže výrazně ulehčit a když si k tomu pustíte oblíbený seriál nebo hudbu, tak vás žehlení dokonce baví. Vkus na seriály nebo hudbu máme každý jiný a každému vyhovuje něco jiného. Co se ale týče napařovací žehličky, ta by měla mít určité charakteristiky, které jsou základem snadného a efektivního žehlení.Odborníci na žehlení z firmy Braun nám svěřili, jaké kvality má mít perfektní žehlička.

Braun

1.)    Garance nejvyšší kluznosti

Žehlicí plocha je první a jedna z nejdůležitějších věcí u napařovací žehličky, podle které bychom se měly rozhodovat. Měla by mít dobrou kluznost a odolnost. Pokud by nebyla odolná, mohla by se snadno poškrábat při přejetí přes zip nebo knoflík a v rýhách by se usazovala vlákna, která by se připalovala a potom ničila další žehlené látky. Patentované safírové a eloxované žehlicí plochy Braun zaručují tu nejvyšší kluznost a odolnost. Kloužou po prádle téměř samy a jsou až 4x tvrdší než nerezová ocel.

2.)    Jednoduché odstranění i toho nejodolnějšího pomačkání

Braun

S dokonalou žehlicí plochou stačí přejet po prádle pouze jednou a většina záhybů je odstraněna. Tomu napomůže také optimální výkon, konstantní pára a výkonný parní ráz (jednorázová zvýšená dávka páry). Tato kombinace zaručí perfektní a snadné odstranění i toho největšího pomačkání na nejodolnějších materiálech. S žehličkami Braun lze nastavit také suché žehlení pro tkaniny, které to vyžadují. Pro většinu tkanin je pára velmi důležitá, díky proniknutí vlhkosti do vláken dojde k hloubkovému narovnání. Takže i když žehlení klasickou a napařovací žehličkou trvá stejně dlouho a prádlo je ihned po vyžehlení stejně hladké, po pár hodinách je prádlo vyžehlené bez pomoci páry již v horším stavu a záhyby se pomalu vrací zpět.    

3.)    Perfektní výsledky v těžko dostupných oblastech

Dobrá žehlička si umí poradit i s těmi nejméně dostupnými oblastmi na oděvech. Žehličky z řady TexStyle 7 mají unikátní přesnou špičku, tzn. zvýšené množství parních otvorů ve špičce žehlicí plochy a dodatečné externí parní otvory v přední části žehličky. S pomocí této přesné špičky lze pohodlně žehlit i ta nejhůře dostupná místa jako jsou např. límce, manžety, oblasti kolem knoflíků nebo zipů.

4.)    Profesionální přístup k nejjemnějším látkám

BraunJako každý profesionál, také ty nejlepší z žehliček nabízí nadstandardní služby. Textilní protektory od firmy Braun ochrání i ty nejchoulostivější látky a zajistí maximální ochranu a ten nejvyšší možný komfort při žehlení. Tyto protektory chrání choulostivé látky před poškozením teplem a umožňují žehlit většinu látek bez nutnosti žehlení tzv. přes hadřík nebo obracení naruby. Textilní protektor se jednoduše během žehlení jedním kliknutím nacvakne na žehlicí plochu a lze pokračovat v žehlení bez čekání na vychladnutí žehlicí plochy. Okamžitě můžete žehlit i velmi choulostivé látky s maximálním využití páry bez nutnosti snižování teploty. Látky jsou ochráněny také před vznikem lesklých skvrn, které vznikají právě vlivem vysoké teploty žehlicí plochy. Měkký textilní protektor je navíc vhodný pro dokončovací úpravy (např. žehlení záhybů u obleků) nebo pro žehlení kamínkových aplikací a pogumovaných obrázků.

5.)    Žádné kompromisy

BraunPerfektní žehlička musí být Vaši pravou (nebo levou) rukou při žehlení. Musí dělat přesně to, co po ní chcete – to je snadné a bezpečné žehlení a perfektní výsledky. Žehličky Braun prochází před zahájením výroby stovkou zátěžových testů a testem životnosti, aby byla zajištěna spolehlivost a bezpečnost žehlení. Každý testovaný model žehličky před zahájením masové výroby nažehlí téměř 1000 hodin, během kterých je vyžehleno 400 km bavlny. Prvotřídní německé technologie a intuitivní design zaručí, že žehlička Braun bude Vaším spolehlivým partnerem po dlouhá léta. 

Recenzi šťastné výherkyně, která již žehličku Braun TexStyle má doma a spokojeně testuje, si přečtěte zde:

Reklama