Na světový den diabetu 14. listopadu se po celém světě rozsvítí pamětihodnosti modře, aby symbolizovaly spojení národů v boji proti epidemii cukrovky. V Praze se tento pátek rozsvítí modře Žižkovská věž, a tak se do celosvětové akce zapojí i Česká republika. Diabetes patří mezi nejrozšířenější onemocnění moderní společnosti.

 

Každoročně onemocní cukrovkou 7 milionů lidí a dnes je po celém světě 250 milionů diabetiků. Každých 10 sekund zemře na diabetes jeden člověk. Denně onemocní cukrovkou 200 dětí. Organizace spojených národů se rozhodla vydat rezoluci a bojovat proti dalšímu masovému rozšiřování této nemoci. Vznikla kampaň prezentovaná modrým světlem a kruhovým logem, které má tvarem znázorňovat spojení v boji proti cukrovce. Modrá barva poukazuje na barvu nebe, pod kterým žijeme, a zároveň je barvou Spojených národů.

 

 

„Vedle pyramid v Gíze, Opery v Sydney a dalších slavných pamětihodností na celém světě se tímto připojíme mezi země, které si připomenou diabetes jako reálnou hrozbu 21. století,“ řekla PR manažerka Eli Lilly, Ing. Mária Sedlická, a dodává: „Společnost Eli Lilly se dlouhodobě podílí na edukaci veřejnosti v oblasti léčby diabetu. Proto jsme se zasadili o zapojení České republiky do mezinárodní kampaně.“ 

 

„Jsme potěšeni, že právě Žižkovská věž – dominanta Prahy – se v tento den stane pomyslným symbolem boje proti cukrovce v České republice,“ říká Jane Hannah, generální ředitelka společnosti České Radiokomunikace, která vysílač vlastní. „Tuto důležitou kampaň jsme podpořili a bezplatně umožnili osvícení vysílače pro dobrou věc,“ uzavírá Jane Hannah. 

 

Více informací o celosvětové kampani OSN naleznete na:

http://www.worlddiabetesday.org

Reklama