Můj život je spjatý se školou od mala. Od třetí třídy jsem chtěla (JÁ BLOUD!) být paní učitelka.

Už jsem jí 25 let a těch průšvihů jsem zažila, řešila nebo i žehlila nepočítaných. Z těch nejběžnějších to byly, jsou a budou přepisované špatné známky, falšování podpisů rodičů, kouření na záchodech, popíjení alkoholu a kouření na školních výletech, a dnes bohužel také často šikana mezi školní mládeží. Ale o tom se nechci zmiňovat, to každý už jistě slyšel. Chci si vzpomenout na svůj životní školní průšvih, který jsem si vyrobila ve čtvrté třídě mé vlastní školní docházky.

Tenkrát jsme povinně nacvičovali na spartakiádu. Líbilo se mi to a nemohla jsem se dočkat, až pojedeme do Rychnova na okresní spartakiádu. Vyjeli jsme ráno zvláštním vlakem, nastěhovali nás do školy, kde jsme dlouhé hodiny čekali na zkoušku. Po ní další dlouhé čekání na odpolední vystoupení. A tehdy se to stalo. Prostě mě to tam přestalo bavit, tak jsem zmusila svoji kamarádku a davaj na nádraží, kde stál zrovna vlak k nám domů, a klíďo píďo
jsme opustily svoji třídu, učitelku i spartakiádu. Protože jsme nikomu nic neřekly, nejdřív si všichni mysleli, že jsme na záchodě, nebo tam někde pobíháme. Hledat nás začali, až když se řadilo k odchodu na vystoupení.

Ze známých důvodů jsme tam nebyly, vystoupení proběhlo, třída na nádraží. Nemohli odjet - hledala nás policie. Paní učitelka nervy v kýblu - my už doma. Nakonec odjeli bez nás. Až když policie dorazila k nám domů, tak se zjistilo, co jsme provedly. Následky byly tragické. Nejen že jsem měla zadek na modro, ale na vysvědčení jsem měla samé jedničky a dvojku z chování. Paní učitelka mi ale po čase odpustila. Dodnes si na to občas vzpomenu a je mi dobře, že jsem ani já nebyla vzorňásek.

Zdraví a krásný den přeje Eva          

P.S. Pochopitelně budu v červenci cvičit v Praze na sokolském sletu, zdrhat  ale nebudu!


Milá Evo,

jak tak čtu, vidím, že jste fanatička do cvičení. Cvičit na spartakiádě, možná z donucení by nebavilo ani mě. Smůla je, že ne všechny věci se chápou a akceptují tak, jak bychom chtěli... Každý čeká na to, že všechno odůvodníme. Na druhé straně však chápu ten výprask, který byl kompenzací strachu vašich rodičů o vás.   

školní průšvihy
aneb
Já jsem zlobila. Kdo víc?
Jaký nejhorší průšvih jste provedla ve škole?
Kdo koho zítra trumfne a dostane od nás kosmetiku?
Nečekejte a pište už nyní:
redakce@zena-in.czReklama