5c9b7291ed136obrazek.png

Máte po zimě v kamnech popel, který jste měla v plánu vyhodit? Tak to nedělejte! Máte totiž doma nejlepší možné hnojivo plné minerálů a jiných prospěšných látek. Obsahuje i vysoké procento vápníku, tím je nevhodný pro kyselomilné rostliny. Mezi ně patří azalka, rododendron, vřes, magnolie, atd. Pro ostatní květiny je vysoce prospěšný. Budou díky němu rychleji růst a krásně kvést.

  • Než začnete s hnojením za pomoci popela myslete na dvě důležité věci. Popel musí pocházet z dřevin. V jiném případě byste rostlinám mohla uškodit. Správně množství pro hnojení se uvádí 0,5 až 2 kg na 10 m2.

5c9b73a7c2528obrazek.png

Pro okrasné keříky je nejlepším životabudičem banánová slupka. Tu pokrájejte na drobné kostičky a zasypte jimi kmen keře. Pro maximální účinek můžete hrst kostiček z banánové slupky zahrabat do země v těsné blízkosti kmene. Nezapomeňte následně zeminu důkladně zalít vodou.

5c9b753064f72obrazek.png

Do odpadků nevyhazujte ani kávovou sedlinu. I ta je pro květiny ideálním hnojivem. Díky němu získají výraznější barevnost. Pokud budete pravidelně lógrem hnojit hortenzie, budou nádherně modré, rajčata šťavnatější, mrkve větší. Motýlí keř bude mít intenzivnější vůni. Pro domácí rostliny se hodí zálivka z použité kávy. Sedlinu ze dvou káv smíchejte s půl litrem vody a jemně květiny zalijte.

5c9b76446c72fobrazek.png

Rostlinám, je jedno, zdali jsou venkovní či pokojové, svědčí občasné zalévání vodou z vyvařených brambor či rýže. Zálivku bohatou na draslík používejte v menším množství jednou měsíčně. Po pár týdnech sama uvidíte, jak blahodárné účinky roztok má.

5c9b7867b938fobrazek.pngFoto: Shutterstock.com

Hnojivo v podobě kvasnic je pro rostliny učiněným zázrakem. Zvláště vhodné je pro muškáty, které po něm kvetou ve velkém a dlouhou dobu, ale i pro zeleninu. Ta si z kvasnic vezme potřebné látky, díky nimž jsou následně plody šťavnatější. Kostku droždí zalijte litrem teplé vody, důkladně promíchejte a dejte na deset dní odstát. Následně přidejte tři a půl litru čisté vody, opět promíchejte. Následně můžete začít s hnojením.

Čtěte také:

Reklama