Čtenářka Janaa1 své třicátiny proplakala, protože si na ně nikdo nevzpomněl. Ale to vedlo ke změně života dnes je již šťastná.

Dobrý den,
narozeniny a narozeninové oslavy jsem milovala už jako dítě. Většinou totiž vycházely na dobu, kdy byla u babičky pouť, takže jsem si užívala opravdu hodně radostí . Kolotoče nám stály přímo před babiččiným domečkem, to bylo pro dítě opravdu zážitkem na hodně dlouho.Byl to můj den, na který sem se moc těšila. Pravda, trochu mi kalilo radost to, že mám narozeniny v půlce srpna a tedy mi bylo jasné, že po narozeninách už se blíží nástup do školy velmi rychle. 
Jak šel čas, přestalo mě bavit jezdit na kolotočích, zato mě lákaly pouťové zábavy a tak i nadále pro mě byly narozeniny moc fajn dnem a následně i nocí, který jsem si užívala mezi přáteli blbnutím, tancem a spoustou pohody.
Když jsem se vdala, odstěhovala jsem se a tak nějak na oslavy nebylo moc peněz a můj dnes už bývalý manžel o nejaké slavení ani nestál. Dodnes vzpomínám na své 30 narozeniny. Nesla jsem velmi těžce, že je mi už 30 let. Připadala jsem si tehdy stará a k ničemu. Jak naivní, že? Ale tehdy jsem to tak cítila. A protože v tom období (asi týden po mých narozeninách) měl mít 60 narozeniny tchán, probíhala oslava jeho 60 narozenin předem zrovna v den mých narozenin. To bylo oslavenců, peklo se sele, všude plno lidí, ale na mě všichni zapomněli. Moc mě to mrzelo, večer jsem si pobrečela a tehdy jsem se rozhodla, že takový život už nechci. Byla jsem zapomenutá a opomíjená. A paradoxně musím říct, že mi tahle zpackaná oslava pomohla. Zbavila jsem se postupem času špatného manžela a našla si fajn přítele. Dnes už mám pár let za sebou oslavu čtyřicátin. Věk už mi nevadí, nepřipadám si stará přestože už mám vnuka.

A víte čím to je? Jsem totiž šťastná a spokojená. Děti i přítel na mě myslí. Vzpomenou si na mě a to je důležité. Nepotřebuji totiž žádné dary, potřebuju mít své blízké u sebe a vědět že jsme spolu rádi. To je víc než cokoliv jiného.a tak  dnes s klidným svědomím můžu prohlásit (pro ty,co se bojí toho, že jim ve věku naskakují čísílka), že život začíná až po třicítce :-)). A už se těším na srpen :-))
janaa1
Tento text nebyl redakčně upraven


Díky Janao1 za váš příspěvek. Znova se potvrzuje, že všechno zlé je k něčemu dobré. Ať vám štěstí vydrží a dobře se daří…

Dnes máme téma dne:

Historky z oslav našich kulatin. Ať už vám je 20, nebo 60. Jistě nějakou veselou máte. Neleňte a napište mi ji do mailu.

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás odměním květinou, doručenou až na místo vámi určené.

Reklama