„Holčičkám je pět a sedm a v bytě jsme se s nimi dost nudili, zvlášť o prázdninách. Když jsme tedy narazili na nabídku domu ve vedlejší vesnici, zasedla rodinná rada, a nakonec jsme se rozhodli, že se přestěhujeme. Teď už bydlíme tři čtvrtě roku na novém místě. Holky jsou nadšené, ale my s manželem už jsme toho stihli zalitovat,“ svěřuje se Kristýna.

gar.jpg
Foto: Shutterstock

Domeček sice není starý, ale ani úplně nový, a proto vyžaduje, aby se o něj manželé starali, některé věci opravili apod. Navíc má docela velkou zahradu, na které mají od předchozích majitelů zasazené nejrůznější rostliny, kolem kterým musí plít. A pozemek je taky docela velký, takže je každý týden čeká dlouhé sekání.

Tři čtvrtě roku neděláme o víkendech nic jiného, než že se staráme o barák. Takhle jsem si to teda nepředstavovala. Každou chvíli se něco pokazí, teď je potřeba pravidelně plít, pravidelně sekat. Opravujeme terasu, kousek plotu apod. V bytě jsme navíc měli tři pokoje a tady jich máme pět a mnohem větších, takže se mi každý týden úklid protáhne na několik hodin. Myslela jsem, že když má člověk dům, tak si užívá na terase grilovačky s přáteli, a ne že musí pořád něco řešit,“ stěžuje si Kristýna.

Té vadí i trochu odlišnější život na vesnici. Překvapilo ji, že sousedkám není hloupé ji na ulici zastavit a vyptávat se na podrobnosti ze soukromého života. Často je také vídá, jak špiclují za oknem apod. Na to nebyla z paneláku zvyklá.

„V domě jsme s manželem zatím opravdu nešťastní a stěhování hodnotíme jako špatné rozhodnutí. Velké množství práce a dodělávek neprospívá ani našemu vztahu, protože jsme na sebe potom naštvaní a protivní. Tak snad se to do budoucna alespoň trochu zlepší,“ doufá Kristýna.

Zdroj: respondentka Kristýna

Čtěte také:

Reklama