Dobré ráno, milé čtenářky! Umíte si takhle po ránu představit, že by vás napadl žralok a připravil vás o ruku? Bethany Hamilton hrůznou situaci, kterou my známe většinou tak akorát z filmu Čelisti, zažila na vlastní kůži. Přesto se nevzdala a plní si svůj sen!

Americká surfařka Bethany Hamilton přežila útok žraloka tygřího, když jí bylo pouhých třináct let. Dravec ji v roce 2003 napadl při surfování a Bethany dnes může mluvit o velkém štěstí, že jí „pouze“ ukousl ruku.

Situaci, která by i dospělého člověka pravděpodobně poznamenala na doživotí, zvládla tehdy mladinká Bethany neuvěřitelně statečně. Už měsíc po útoku byla opět v moři a šla si za svým snem stát se profesionální surfařkou, který v roce 2007 realizovala a o dva roky později se umístila na 2. místě v ASP Mistrovství světa juniorů.

scfayfc

Její životní příběh s ní mohla prožívat široká veřejnost prostřednictvím biografie Soul Surfer, podle níž byl loni natočen stejnojmenný film. Bethany ale není z těch, které by se litovaly. Naopak, snaží se pomáhat druhým, a tak slávu svého jména využila ve prospěch podobě postižených a založila nadaci Friends of Bethany, které pomáhá těm, kteří prožili traumatickou amputaci.

Máte ve svém okolí někoho podobně statečného?

Reklama